Wpis z mikrobloga

1 932 - 1 = 1 931

Tytuł: Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim
Autor: Piotr Stelmach
Gatunek: Biografia
★★★★★★★★★★

Jestem bardzo wdzięczna Panu Stelmachowi za to, że podjął się napisania książki o Grzegorzu Ciechowskim, a właściwie spisania wspomnień i wypowiedzi. Opis mój w żaden sposób nie jest obiektywny, ponieważ od pierwszej piosenki Republiki byłam w nich zakochana, a Grzegorz Ciechowski mnie zaczarował. W książkę zaangażowało się tyle osób z różnych środowisk, że daje to lepszy obraz osoby, kiedy każdy może wyrazić swoje uczucia osobiście.
Dla mnie jako dla fana twórczości zespołu Republika jak i solowych projektów Ciechowskiego jest to książka niesamowita, gdyż nie jestem z pokolenia tych ludzi i dane mi było tylko zobaczyć "Nowe Sytuacje" z Roguckim, Tymańskim i Szymkiewiczem (co było wspaniałym przedsięwzięciem), a nie prawdziwą Republikę i jej lidera. Jednak uważam, że twórczość Grzegorza jest ponadczasowa i liczę na to, że dotrze również do moich dzieci.
PS Jest jedna rzecz, która absolutnie nie podoba mi się w tej książce... Niewyjustowany tekst.
PS2 W sumie to chyba nawet nie jest recenzja... Ale serdecznie polecam każdemu, jeżeli jest fanem Ciechowskiego lub przynajmniej on coś znaczy w jego życiu.

#bookmeter #ksiazki #republika #ciechowski
martusiek - 1 932 - 1 = 1 931

Tytuł: Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowski...

źródło: comment_HQnl44p6cv0Vq20VEdG89Z0HbVlhWFfV.jpg

Pobierz
  • 3
@Montpellier: Pewnie tak, ale ogólnie to bardzo mi się podoba forma wspomnień, bardzo szeroka i cenna zawartość tej książki, trochę mi nie grało, kiedy dwóch ludzi było sprzecznych w czymś, a musiało być albo tak, albo tak, ale raczej takich momentów było niewiele. Tak jak napisałam, ogromny minus za ten niewyjustowany tekst, no myślałam, że mnie coś strzeli! Ale nie mam odwagi odjąć za to gwiazdki ;)