Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 180
#slowonaniedziele
Dziś w Kościele (odpust parafialny więc trochę nacisk żeby się zjawić) dowiedziałem się, że:
-Oddawanie 10% zarobków na kościół (nie na biednych, nie na ofiary katastrof, na kościółek) jest spoko i przybliża do Boga
-Jeśli masz w sercu nienawiść, zawiść etc to w ciągu 8 lat dostaniesz raka (XD ale jacyś #naukowcywiary to zbadali, jeśli ktoś ma takie badania to poprosiłbym o link czy jakieś źródło)
-Jeśli twój brat zabije ci męża (na podstawie opowiedzianej przez księdza historii o jakimś różowym z Afryki) i 2 dzieci i czekasz aż spotka go sprawiedliwość to to jest złe i musisz mu przebaczyć XD
dosłownie nie mogłem wytrzymać już żeby nie jebnąć ze śmiechu, czy katolicy tak na serio z tym XD?
#bekazkatoli #katole #katolicyzm #kosciol
  • 38
@Flippy88 ale przecież, trzeci myślnik jest jak najbardziej zgodny z nauczaniem Jezusa, tylko przykład drastyczny

Drugi myślnik to pewnie jakaś naciągana interpretacja wiejskiego księdza badania np. Na temat tego, że ludzie w większym stresie są bardziej podatni na jakieś choroby

Co do pierwszego myślnika, nie wiem jak ksiądz to sformułował, może miał na myśli też Caritas i inne tego typu dzieła KK, ale nie chcę go bronić bo różne rzeczy słyszałem
@bajceps: Odpust czyli wyjątkowa, ważna uroczystość w parafii. Coś jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Wiadomo, że jak się wczyta człowiek w zasady wiary to gunwo przyjdzie z uczestnictwa w odpuście osobie niepraktykującej, ale przecież wypada iść itd. No poza tym jak już idziesz Mati to kup pierników i ciastek to zjemy po obiedzie :D