•  

Trening uważności [Mindfulness Meditation] jest prawdopodobne najpopularniejszą i najlepiej zbadaną formą medytacji praktykowaną obecnie na zachodzie.Oryginalnie będąc częścią medytacji buddyjskiej, po odjęciu kontekstu religijnego, jest stosowana w redukcji stresu, podniesieniu jakości życia.Ostatnio zaczęto stosować ją w sporcie, edukacji, biznesie, resocjalizacji itp.

Czym jest uważność? Według roboczej definicji podanej przez Jon Kabat-Zinn'a, twórcy MBSR i pioniera medytacji na zachodzie, mindfulness to:

“Mindfulness is awareness that arises through paying attention, on purpose, in the present moment, non-judgementally.”

[Uważność jest świadomością która powstaje poprzez przyłożenie uwagi, celowo, w chwili obecnej, bez oceniania.]

O definicji i o problemie "ja" Jon Kabat-Zinn mówi w tym wideo: https://www.youtube.com/watch?v=ULJSacYFzzQ

#medytacja #mindfulness #psychologia #buddyzm

•  

Trening uważności [Mindfulness Meditation] jest prawdopodobne najpopularniejszą i najlepiej zbadaną formą medytacji praktykowaną obecnie na zachodzie.Oryginalnie będąc częścią medytacji buddyjskiej, po odjęciu kontekstu religijnego, jest stosowana w redukcji stresu, podniesieniu jakości życia.Ostatnio zaczęto stosować ją w sporcie, edukacji, biznesie, resocjalizacji itp.
      @Dreampilot:
      Twój wpis wygląda na błędny. Prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad.
      Jeśli masz pytanie lub pomysł na rozwój Medytuj z Wykopem użyj tagu #medytacja.
      Możesz od razu zmienić tag #medytujzwykopem na #medytacja, edytując swój wpis.
      Na tagu #medytujzwykopem odpowiedzi nie udzielamy (sluży on tylko do wpisywania wyników wraz z ew. opisem sesji).
      Do dyskusji o medytacji, nie związanych bezpośrednio z Medytuj z Wykopem używaj tagu #medytacja lub #buddyzm.
      Schemat dodawania: [Wynik z poprzedniego wpisu] + [czas Twojej medytacji 1] + [czas Twojej medytacji 2] + [czas Twojej medytacji 3] = [Wynik dodawania]
      Przykład: 15 375min + 20min + 32min + 53min =15 480min
      następnie opcjonalnie zdjęcia, opis itp, na końcu tagi.
      Prawidłowy wpis (przykład):

15 375 + 20 = 15 395
      The same shit but different day
      #medytujzwykopem

UWAGA! Możesz też użyć dodatku użytkownika anonim1133

Co robimy? NIC! A jak trudna jest to sztuka usiądź i przekonaj się sam.
      Pozostałe podstawowe informacje
      Statystyki, ranking, itp.

•  

@abelel:Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°).Mingyur'a Rinpoche odkryłem z początkiem tego roku i był to nowy powiew świeżej energii do mojej praktyki.Uwielbiam jego podejście.Jak dla mnie duży autorytet.

+: abelel

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (7)

#psy #zwierzeta
    Cytując "Informacja nie oficjalna - z doniesień na bieżąco
    Jest mi niezmiernie przykro, iż na skutek szarpaniny psa z dzieckiem; ojciec dziecka próbując być może w szoku ratować córkę/syna uderzył z całej siły psa w głowę butelką od piwa.
    Sprawa jest wyjaśniana i wszelkie informacje zostaną podane po zakończeniu dochodzenia."

Więc tak, pies zaatakował czyjeś dziecko, pani z posta napisała również, ze pies nie atakuje bez powodu i to jest wina ludzi, i tak rozumiem szkoda psa i w ogóle, ale to co się odprawia w komentarzach to tragedia xD Pełno miłośniczek psów zaczyna robić jakąś aukcje w stylu "dam 100 złoty za wskazanie tego skurwysyna" kolejna, że da 200 za jego adres XD i praktycznie większość z nich płacze, ze jak to tak mozna uderzyć psa butelką przecież każdy wie jak ratowac swoje dziecko kiedy gryzie go pies, to normalne XD i jeszcze tekst ktoś zarzucił w stylu >Pies nigdy cie nie zawiedzie, dlatego pies jest lepszy niż człowiek XD Gorzej niż koniary serio xD
    pokaż całość

odpowiedzi (70)

Powtórki z rozrywki #1

odpowiedzi (6)