Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać problem z "DNS Probe Finished No Internet"? Nazwa myli bo kiedy to wyskakuje to pada całkowicie net i pingowanie w konsoli też nic nie daje. Dodam, że wtedy internet pada na całym routerze.
Próbowałem chyba wszystkiego. Reset routera, zmiana dns (Google, CF, domyślne z Play), Reinstall Chrome, ipconfig /flushdns, /release, /renew, instalacja sterowników do karty sieciowej, wyłączenie zapory w W10.
Problem objawia się w randomowych momentach, a czasem wystarczy zamknąć discorda, chroma albo zmienić DNS, a czasem jedynie wyłączenie i włączenie routera pomaga. Mam podejrzenie, że problem dotyczy PC bo kiedy go uruchomiłem raz to padła cała sieć.

Pastebin z godzinnym pingiem na 1.1.1.1: https://pastebin.com/YHaBLLuT
Podczas pingu sieć padła gdy: Wszedłem w link do dailymotion, grałem R6 i dwukrotnie bez powodu.
System: W10 Home
Router: #huawei B593u-12
Sieć: Play
#internet #play #siecikomputerowe #sieci #router No i #pcmasterrace bo dotyczy PC.
  • 3
@eth0: Ten router działa u mnie już ponad 2 lata, a kupowałem go używanego. I do niego podłączone są 2 telefony po wifi i jeden PC po kablu. Swoją drogą on i jego brat s-22 byli swego czasu polecani.
@PaganMuffin:
To uzyj wireshark i zobacz jak wyglada komunikacja od srodka. Wtedy powinno widac co sie dzieje z siecia. Tak rozwiazywalem u siebie jakies nietypowe problemy.