Wpis z mikrobloga

Ostatnio postanowiłem, że wypadałoby się nauczyć coś gotować, aby w razie jakieś nieobecności rodziców nie umrzeć z głodu i nie jeść samych fastfoodów. Wczoraj zrobiłem pieczone ziemniaczki, z gyrosem i sosem czosnkowym, nikt nie spędził niedzieli w toalecie, więc chyba nie było tak źle (σ ͜ʖσ) W takim razie robię małe #chwalesie swoim pierwszym zrobionym całkowicie samemu obiadkiem ()
#gotujzwykopem #gotowanie
Pobierz Freezerx - Ostatnio postanowiłem, że wypadałoby się nauczyć coś gotować, aby w razie ...
źródło: comment_WxEno7EgCmrCgWh9qIj12uUAv8Cxpbxw.jpg
  • 7
@qcoolka: Obmyłem młode ziemniaki z piasku, położyłem na łyżce drewnianej, aby wygodnie się kroiło w plasterki <łyżka blokowała nóż przed przecięciem spodu ziemniaka>. Posypałem solą, pieprzem, słodką papryką i majerankiem, polałem lekko olejem i włożyłem na ~25 min do rozgrzanego na 220 stopni piecyka. Wyciągnąłem, przyprawiłem jeszcze raz i dałem im się dopiec przez kolejne 15 min. Muszę tylko ogarnąć ile przypraw dawać, bo teraz się trochę cykałem i wyszły lekko
@Freezerx: całkiem pomysłowo jak na debiut. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi by tylko trochę brakowało jakiejś chrupiącej świeżej jarzynki typu surówki ze świeżej kapusty, albo posiekanej pekińskiej.