•  

  209861 - 140 = 209721

  https://www.strava.com/activities/1733674042

  Miałem być wtedy w pracy, ale jak się dowiedziałem, że znajomi ogarniają wypad na Przehybę, to nie mogłem odpuścić. Na szczęście udało się załatwić wolne i było warto :)

  Pierwotnie mieliśmy startować z Jasła, ale stwierdziliśmy, że zamiast nabijać taki dystans, lepiej spokojnie pozwiedzać dalsze okolice i pojechaliśmy samochodem do Nowego Sącza. Stamtąd wyruszyliśmy boczną drogą do Limanowej, gdzie jak się okazało odbywa się samochodowy wyścig górski. Trochę pokrzyżowało nam to plany, bo chcieliśmy wjechać na Ostrą, a droga była zablokowana. Na rynku zjedliśmy lody i wyznaczyliśmy objazd trasy. Przecisnęliśmy się przez tłumy ludzi i samochodów, ale na szczęście udało się stamtąd wydostać przez 17% podjazd. Namówiłem resztę żeby po drodze zaliczyć jeszcze słynne osiedle Twarogi. Brak słów. Udało mi się podjechać pierwszy segment na Stravie i nawet zrobiłem 8 miejsce, ale dalej nie było sensu jechać, bo miałem takie tętno, że chyba by mi serce wybuchło, mimo że nogi dawały jeszcze radę. Było tak stromo, że szosowe buty ześlizgiwały się przy wychodzeniu. Zjechaliśmy asekuracyjnie żeby się nie pozabijać i wyruszyliśmy na Przehybę. Pierwszy raz jechałem taki podjazd. 11.5 km non stop pod górę ze średnim nachyleniem 8%. Początek łatwy i przyjemny, później robi się stromo i pierwszy raz na rowerze zaczyna mnie boleć kręgosłup. Mimo to jadę dalej, aż w końcu robi się trochę lżej. Przy 200 metrach do mety wydaje mi się, że mogłem pojechać trochę mocniej :) Na górze czekam na resztę, jem jajecznicę, piję piwo i ruszamy w dół. Wspaniały to był zjazd, nie zapomnę go nigdy. Mimo że muszę uważać na liście i turystów, to na jednym z najdłuższych segmentów robię KOMa ze średnią 53.6km/h. Gdybym nie czekał na resztę pod sklepem, to pewnie wpadłby jeszcze jeden KOM :( Wracając, mieliśmy jeszcze zahaczyć o wieżę widokową w Woli Kroguleckiej, ale robiło się późno i zdecydowaliśmy, że wracamy.

  W tym tygodniu to już 368km!
  #rowerowyrownik #ruszrzeszow #100km

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ale prychłam z rana xDDDD
  W pracy siedzę w pokoju ze starszymi kobietkami i bardzo często poruszany jest temat kościoła, księży, religii, cudów itp. Dzisiaj rozmowa na temat in vitro, bo któraś gdzieś tam przeczytała jakiś artykuł na ten temat. I zaczynają się teksty w stylu "ale to nienaturalne, to nie powinno tak być". I wtrącam się w rozmowę i mówię, że to jest jedyne wyjście dla wielu ludzi, żeby mieć swoje dziecko, że czasami trzeba naturze pomóc, że dzięki temu wiele par spełniło swoje marzenie o posiadaniu potomka. I wspomniałam, że znam taką jedną parę, która skorzystała z tej metody, bo bardzo długo się starali o dziecko, ale nie wychodziło i teraz mają zdrową i piękną córkę. Na co jedna kobieta powiedziała, że można się obyć bez in vitro w takich przypadkach i opowiedziała mi historię ze swojej rodziny. Otóż - jej siostra przez 3-4 lata czy nawet więcej starała się o dziecko z mężem, ale nie mogła zaciążyć. Wierzący mocno, kościół sprzeciwia się in vitro (chyba) więc oni też nie chcieli o tym słyszeć. I oto nagle stał się wielki cud i kobieta zaszła w ciąże. Jak to się stało? Jak twierdzi moja "koleżanka" z pokoju - to dlatego, że jak była w Jerozolimie czy gdzieś tam w jakimś świętym miejscu, to wsadziła rękę do groty mlecznej, gdzie Maryja karmiła Jezusa i to wyleczyło niepłodność jej siostry. Na pewno to dzięki temu XDDD
  Sama jestem katoliczką, ale jak słucham takich pierdół to się nie dziwie, że ludzie wierzący są wyśmiewani.
  #bekazkatoli #katolicyzm #heheszki #rakcontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  machnąłem sobie jeszcze Pazurę dla świętego spokoju ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  #tworczoscwlasna #pixelart #grafika #pixelemirka #nicsmiesznego

  odpowiedzi (36)

 • odpowiedzi (18)