Wpis z mikrobloga

@cxnmlhuipwetr no tak, tylko 20 znakowe hasła są bezpieczne. mam kilka roznych roznej dlugosci haseł w zaleznosci co chronią i nie jestem przynajmniej ketynem ktory zarzuca komus bycie kretynem bez powodu. natomiast jezeli ktos nie potrafi wymyslic dlugiego hasla tak aby je zapamietac i jeszcze twierdzi, ze to niemozliwe jest dla mnie kretynem do kwadratu
#!$%@? mi jakos sie konta do google nigdy nie udalo utracic
@bizonsky: @Sweet_acc_pr0sa: Unikalne hasło ogranicza konsekwencje wycieków takich jakie są rejestrowane chociażby tutaj: https://haveibeenpwned.com/

Jeśli macie to samo hasło w serwisach rozrywkowych typu wykop i w jakimkolwiek serwisie w którym są wasze dane osobowe to mogę tylko gratulować kiepskich wyborów osobistych.

@Sweet_acc_pr0sa: W jaki niby sposób mieliby to przejąć inaczej? Na gmailu musiałbyś mieć wyłączone multi-factor albo powiązane onto ze słabszymi zabezpieczeniami.

Podobnie zresztą reużywanie nazw użytkownika na stronach
@cxnmlhuipwetr: no ale nie mam wszędzie takich samych. natomiast nie mam np. na mirko takich rzeczy, żebym musiał je chronić 20 znakowym hasłem. i do takich mało ważnych rzeczy/kont mam rzeczywiście ze dwa-trzy proste hasła. za to maile zawsze już chronię innymi. podobnie konta w bankach. i jakoś je pamiętam. wiesz, jak trzymasz plany zniszczenia świata na kompie to spoko, rób co chcesz, ale jak zablokowałeś sobie do nich na stałe