Wpis z mikrobloga

#braciawniewierze!

Zauważam spory atak na katolików w ostatnim czasie - tak wyraźny, że mój tag za chwilę przestanie być potrzebny, bo antykatole przebijają mnie już i agresją, i liczebnością. Nie wiem czy się cieszyć czy nie, bo z jednej strony każdy aspekt przebudzenia narodu to miła informacja, z drugiej - ataki są momentami bardzo wulgarne i niesmaczne, co źle świadczy o ateistach.

Tak z ciekawości przeprowadzam ankietę na temat religijności wykopków.

koniecznie muszę podczepić tagi #wiara #religia #ateizm #katolicyzm #jezus #bog #chrzescijanstwo #gimboateizm #bekazkatoli #bekazateistow aby zwiększyć frekwencję ankiety.

Moja wiara

  • Katolik, praktykujący, wierzę w dogmaty 6.4% (39)
  • Katolik, praktykujący 3.7% (23)
  • Katolik, praktykujący okazyjnie 8.0% (49)
  • Katolik niepraktykujący 4.2% (26)
  • Chrześcijanin bez konkretnego wyznania 4.2% (26)
  • Agnostyk 16.9% (104)
  • Ateista 43.6% (268)
  • Gimboateista "Kurwa, jebać katoli" 10.3% (63)
  • Wyznawca innej religii 2.6% (16)

Oddanych głosów: 614

  • 15
już widze jak ci się ktos przyzna do bycia gimboateistą :)


@iAmTS: na razie trzech

a gdzie deizm?


@eru_iluvatar: cholera, wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Jeszcze gorsze, że po prostu zapomniałem o opcji "wierzący z Boga, niekoniecznie chrześcijańskiego". Ale nic, poleciało, zmienić już nie mogę, a nie chcę robić od nowa. Następnym razem będę pamiętał.

PS: fajna opcja "Chrześcijanin bez konkretnego wyznania" XD


@Dawidino: znam co najmniej dwóch, którzy
@iAmTS: ja to zaznaczyłem, z tym, że jeb*ć wszystkie religie, a nie tylko katoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie rozumiem deistów i panteistów, którzy nie potrafią żyć z niewiedzą i pewne rzeczy muszą sobie wytłumaczyć bliżej nieokreślonym bogiem, nie rozumiem ni cholery agnostyków - no chyba, że są też agnostykami względem krasnali, jednorożców i Supermana, ani wierzących, którzy akurat urodzili się w rodzinie katolickiej, więc to na
@SciulanyLuftem: no ja znam dwa rodzaje agnostyków. Pierwszy to ateiści którzy odkryli boga filozofów i to, że nie można bez wiary postawić tezy, że ŻADEN BÓG NIE ISTNIEJE (w sensie żaden, nawet nieingerujący nieosobowy itp.) więc nazywają siebie agnostykami. Ja ich nadal nazywam ateistami bo zaprzeczają wszystkim FALSYFIKOWALNYM tezom teistycznym. Tym niefalsyfikowalnym nie da się zaprzeczyć, więc je całkowicie odrzucamy z równania.

Drugi rodzaj agnostyków to ci którzy mówią "nie wiem