Wpis z mikrobloga

Mirki z #poznan, czy zna ktoś jakiegoś dobrego, uczciwego mechanika, który byłby w stanie dziś zdiagnozować usterkę w aucie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie znam tutaj żadnego mechanika a dwóch u których byłam do tej pory uszkodzili mi samochód (,) #samochody

Przy szybszej jeździe auto zaczyna drżeć (szybszej to szumnie powiedziane, bo już przy 120 km/h). Opcji może być wiele: poduszki silnika, niedokręcone koło (ostatnio wahacz wymieniali i sworzeń, cholera wie), coś nie tak z oponą ale też ktoś mnie nastraszył, że dwumasa (potem byłam u mechanika i ten drugi to wykluczył). W czwartek muszę wyjechać a boję się nim jechać, chciałabym chociaż wykluczyć to, że zaraz odpadnie mi koło albo rozwali się dwumasa.. Ktoś coś? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 21
@kizimajaro: jedź do pierwszej lepszej wulkanizacji - teraz nie ma sezonu, niech go podniosą i dokręcą koła.
Dwa - wahacze mogą sprawdzić na każdej stacji diagnostycznej. Za 30zł Ci gościu od dołu go obejrzy.
p.s. Niedokręcone koło to raczej jakby Ci ktoś młotkiem po karoserii walił, a nie wibracje.
@RRybak: Dzięki, właśnie dzwoniłam do kilku miejsc i kazali mi przyjechać np. 20 sierpnia, w Poznaniu jakiś wysyp jest, czy co.. Chciałam do mechanika zwykłego żeby wykluczyć tą dwumasę, ale może faktycznie zacznę od wulkanizacji.
@kizimajaro: bo zwykli mechanicy mają teraz urlopy, ale zdiagnozować możesz na SD. Oni pracują cały czas.
Przynajmniej wykluczysz podwozie. Dwumasa to powinna się chyba ślizgać bardziej i powinnaś to czuć na drążku z biegów, a nie na samochodzie :/
@RRybak: mam automatyczną skrzynię, akurat drży mi w aucie wszystko, mam wrażenie, że nawet jak stoję na postoju to on lekko pracuje. Wcześniej bym to wyczuła, już jakiś czas mam to auto, trochę km narobione, dużo jeżdżę i on zawsze płynął po autostradzie a co dopiero w mieście. Normalnie bym tak nie podchodziła do tego gdyby ten jeden mechanik nie powiedział, że słyszy mi tą dwumasę
@renta85: AUDI A4 B8
@kizimajaro Też miałem wibracje w aucie. Pojawiły się po wymianie rozrządu. Najbardziej było je czuć na kierownicy i pedałach. Do 100km/h na godzinę bardzo, powyżej tej predkości już mniej. Do wymiany była jedna z poduszek silnika. Teraz jest już dobrze.
@diterr: ej faktycznie wymieniłam też rozrząd wtedy co ten wahacz, ale nie pomyślałabym, że to mogłoby mieć wpływ. O tej poduszce sporo się naczytałam, dlatego wyżej o tym wspomniałam. Dziękuję Mirku, Twoja opinia trochę mnie uspokoiła :-) (że to może jednak nie ta zasrana dwumasa ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@kizimajaro W takim razie życzę Ci poduszki;-) Mój mechanik też na początku nie wpadł na to. Poprawił rozrząd po poprzednikach (którzy sprartolili ciut sprawę). I wibracji były mniejsze, ale były. Nie dawały mi one spokoju, bo wiedziałem, że wcześniej tego nie było. Dopiero druga wizyta okazała się owocna.
@kizimajaro: Dwumasa na pewno nie. Czy to jest quattro?
W tym aucie nie ma wymiennych sworzni, musieli wymieniać całe wahacze. Być może przy tej okazji odkręcali przegub i go nie dokręcili. Możesz to sprawdzić wyciągając kapselek z alufelgi - tam jest śruba na duży imbus, nie ma prawa być luźna.
Mógł też odpaść ciężarek od felgi (klejony), powinno być wyraźne widoczne miejsce pod nim. Ale stawiam na niedokręcony przegub.

dobra, doczytałem
@Millionth_Visitor: Nie, nie quattro. Właśnie co do tych sworzni to mechanik też się zdziwił, że akurat w tym modelu sworznie są oddzielnie wymieniane, pierwszy raz się z tym spotkał. Co do tego postoju to może już wariuję od tego wszystkiego, wydaje mi się, że lekko drży, ale nikt tego oprócz mnie tak nie czuje. Co prawda to ja non stop nim jeżdżę, no ale..

Ciężarek od felgi - w którym miejscu