Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk, jaki chleb kupujecie i gdzie? Nie zawsze mam ochotę jeździć do polskiego sklepu i ostatnio testuję angielskie alternatywy. Jem teraz sourdough bloomer z Tesco, ale jest trochę za mały i często ma "dziury" w środku, czasem na pół kromki :/
  • 14
nie opłaca Ci się bardziej kupować bułek ?


@Nild: Kupowałem przez jakiś czas, mrożone i sobie rano piekłem. Teraz nie mam za bardzo na to czasu, a jeśli upiekę wieczorem, to na drugi dzień są bardziej gumowe niż świeże.
@dolOfWK6KN: kup sobie maszynke (panasonic za okolo 100£) i sam piecz!, wrzucenie skladnikow 3 minuty roboty i po 2h (albo 4h, zalezy jaki program:) masz swietny chleb, skladniki to maka (biala/brazowa), woda, lyzka cukru/soli,suszonych drozdzy i tyle (ja dorzucam kminek na mase:). Pieke tak od 10 lat, w pl sklepach sprzedaja shit w workach foliowych, te sourdough sa dobre ale drozej wychodza jak czlowiek je duzo chleba:)
Ja mam cos takiego
https://www.amazon.co.uk/Panasonic-SD-ZB2502BXC-Stainless-Steel-Bread-Silver/dp/B0055HSEOC/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1533194300&sr=8-6&keywords=panasonic+breadmaker
nie wiem czym sie roznia inne 2500 modele ale to pewnie prawie to samo, wiecej programow pewnie.
Koszt chleba to 400g maki,prad i kilka pi za reszte, chleb zawsze wychodzi (raz nie wyszedl, podeszwa jak zapomnialem wlac wode:) i zawsze superlatwo wypada z tego teflonowego pojemnika, "paddle" zostaje w pojemniku, umycie tego to kilka sekund.
Robie jeden chleb tyg od lat i rozwiazalo to moj problem z