Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy, pytanie #prawo
Właśnie dostałem ofertę z firmy B która chce mnie od 1. września. Problem w tym że w firmie A mam miesięczny okres wypowiedzenia oraz 26dni wolnego. Jest taka możliwość, że składam wypowiedzenie w firmie A, biorę miesiąc urlopu (cały okres wypowedznia) w którym zatrudniam sie w firmie B?

#pracbaza #pracait
  • 11
@mati1dg1: Jak A zgodzi się na taki układ to droga wolna.
Jeżeli w firmie A byłeś zatrudniony na UoP i w firmie B też będziesz zatrudniony na UoP, to zgłoś ten fakt w księgowości bo inaczej możesz zapłacić w picie rocznym (PIT-37) około 50zł.

@carving85: @ninakraviz: praca na zwolnieniu lekarskim to jedno, to już jest nielegalne z samej istoty, jednakże zakładam że praca odbywać się będzie w tej samej branży, pewnie na tym samym rynku, a to już stanowi naruszenie zakazu konkurencji (czy ściślej mówiąc, naruszenie obowiązku dbania o dobro zakładu pracy) i może być podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia.
@mati1dg1 pamiętaj że firma ma prawo wezwać cię z urlopu więc pomysł średni. Poza tym jak firmie się spieszy to nie chcesz do niej iść, normalne firmy czekają i pół roku na pracownika