Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabele, szukam jakiegoś niestandardowego pomysłu na ogórki. Robiłem w tym roku już małosolne (kilka razy, idealne na 'raz'), zrobiłem kiszone, po szwedzku, z chilli i czosnkiem oraz korniszony. Jakieś jeszcze sugestie? Bo mam w tym roku ogórków od zawalenia, codziennie zrywam przynajmniej wiaderko 5l. Nie chcę wyrzucać, sąsiedzi nie chcą, bo też urodzaj.
Macie jakieś ulubione przepisy oprócz tych wymienionych?
Z góry mówię, że odpadają te z kurkumą, jestem uczulony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeśli ktoś jest z okolic #olsztyn to mogę nawet oddać, jak nie znajdę chętnego :)

#gotujzwykopem #kiciochpyta #gotowanie
  • 16
@gr0nczek_: generalnie, kiedy gar małosolnych przejdzie w kiszone, puszczam je przez maszynkę do warzyw i zamykam na gorąco w słoiczkach. Ogórkowa to nasza ulubiona zupa a w słoiczku mieści się akurat porcja do jednej zupy.

A że cukinia też wariuje, to robię sałatki z tego, co mam akurat pod ręką plus trochę kupnej papryki.

Nie narzekaj na ogórki, w zeszłym roku nie dopisały, za rok mogą znowu słabo rosnąć. Rób zapasy.
@krystal_Tri_tapik ja robię ogórkową innaczej, dlatego też kroję ogórki na tarce jarzynowej (mam zajebiste przystawki do zelmera XD) i kisze je w ten sposób na zupę ogórkową ( ͡º ͜ʖ͡º)
Cukinia to tylko marynowana! Ewentualnie miało dodatek do buraczków (polecam buraczki z cukinią czy też buraczki z papryką)
Mam w tym roku też sporo patisonów, zamierzam też zamarynować.
Nie narzekam na ogórki, w tamtym roku plaga.. Nie
@grandpa takie z szekkami? XD
Jadłem i mi smakują, ale mam pro pisowska rodzinę, wiec im w gardle stanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pewnie oprócz mnie nikt tego jadł nie będzie, wiec może skuszę się na słoiczek czy dwa. Dzięki!