Wpis z mikrobloga

Dane za rok 2017

Czy wiecie że:
- Tesla zatrudniała wtedy 33 tysiące osób
- VAG zatrudniał w tym czasie ponad 642 tysiące

- Tesla nie zanotowała w tym czasie zysku
- VAG przychody liczy w miliardach euro

- Tesla chwali się że wyprodukowała już 300 000 samochodów od początku istnienia.
- VAG robi prawie 300 000 golfów... co pół rorku.

- Tesla ma kila gigafactory
- VAG ma ponad 80 (przynajmniej o tylu mi wiadomo) wielkich fabryk na całych świecie

- Tesla produkowała 2 modele, obecnie robi 3 modele samochodów
- VAG pod VW ma 30 modeli, ze wszystkimi brandami grubo ponad 100

- Tesla została założona przez gościa który wymyślił Paypala
- VAG został założony przez gościa który na nazwisko miał Porsche przy aprobacie drugiego który podbił pół Europy

- silniki takie jak w teslach (nie wchodźmy w szczegóły czy są bezszczotkowe czy nie) napędzają wibratory i blendery
- silniki budowane przez założyciela marki VAG napędzały czołgi

i co fanboje? Wielka-giga-turbo-mega-ogaromna firma w branży samochodowej? Czy może przehajpowany na giełdzie chłystek z procentem ogólnej sprzedaży?

#tesla #fanbojstwo #vag #motoryzacja #ciekawostki
źródło: comment_PL3FVvJLHVnMfyXBLYIkAwVvgbpIkPZ3.jpg
  • 15
@Atreyu: no ale co z tego zestawienia wynika? porównałeś ze sobą dwie zupełnie różne firmy i czego oczekujesz? nawet jeśli przemnożysz wyniki vaga przez 100 to nadal (przynajmniej dla mnie) będzie to #!$%@? korporacja, która dyma swoich naiwnych klientów-fanatyków jak chce. A Tesla nadal będzie (znów - przynajmniej dla mnie) firmą z ciekawą ofertą i nieszablonowym podejściem do motoryzacji. Te wasze przepychanki są żałosne.
@Atreyu: dodałbym

-w Tesli zgubisz kapturki od śrób koła? No panie hehe total loss, zapomnij o superczardżu, a kapturków nie mamy. Proponuję wpisać się na listę oczekujących na nowy model, a obecne auto prewencyjnie zezłomować

-w VAG kupisz każdą #!$%@?ą nakrętkę, śrubkę, podkładkę, części silnika i skrzyni biegów, do prawie wszystkich modeli na 40 lat wstecz a po wymianie możesz dalej cieszyć autem ze 100% funkcjonalnością.