Wpis z mikrobloga

Ma to jakieś energetyczne wlasciwosci, czy nie bardzo?


@bgjm: W jakim sensie "energetyczne"? Jeśli szukasz energii czyli cukru to fajna sprawa, jeśli dodatkowo pobudzenia to już nie bardzo., bo cukier orzeżwia na krótko.
@bgjm: Od biedy ujdzie. W lidlu masz ciekawe batony z truskawek/jabłek, daktyli i jakichś innych owoców. Nawet spoko skład, wysoki ig. Zabieram to w góry i zawsze fajnie wchodzi.
@bgjm: całość rozbija się o węglowodany a nie o kalorie. Im więcej węglowodanów tym lepiej. Ja osobiście stosuje zele bezcukrowe. Na 50g żelu mam 27,5g węglowodanów i 0g cukru. Są smaczne i pomagają. Jak lubisz są jeszcze z kofeina 50mg na 50g żelu ale tych nie testowałem.
@bgjm: te ba to paskudne są, styropian. Oshee jeszcze da rade przegryźć jak głód dopadnie ale jak chcesz latać więcej to węglowodany jak pisał @Hipodups ewentualnie jakieś buły, pizze lub makaron przed wyjazdem
@bgjm: tyż polecę batoniki proteinowe z biedry, choć trochę mi się zawsze po nich pić chce. A tak poza tym to jednak na rower najlepsze moim zdaniem są banany. 1 na pół godzinki/godzinkę i od razu czujesz przypływ sił.