Wpis z mikrobloga

Mam nietypowy problem. Bolą mnie oczy od czytania na Kindlu. Może nie tyle bolą, co męczą się już nawet po 10 minutach czytania. Próbowałem różnych konfiguracji czcionek i oświetlenia. Z papierem nie mam tego problemu. Kupiłem używanego Paperwhite 2. Jakieś pół roku temu miałem Kindle'a 8 i czytało się normalnie. Noszę szkła kontaktowe, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Nie mam folii na ekranie. Ktoś miał podobnie, czy po prostu jest coś nie tak z moimi oczami?( _) #kindle #wzrok
  • 11
@mrkartofel1 To brzmi sensownie, z tymże staram się ograniczać czytanie z podświetleniem. Zrobiłem eksperyment i z oświetleniem na 0 nadal było tak samo. Mam wrażenie że to być może wina samego wyświetlacza. Choć z nim wszystko wydaje się w porządku...
@Czlowiek_Ryba mam PW3 i też noszę soczewki, nie mam żadnego problemu z czytaniem czy to z podświetleniem czy bez. Dużo czytam w robocie na nockach przy intensywnym sztucznym świetle i klimatyzacji, nie czuję dyskomfortu oczywiście poza zwykłym nocnym zmęczeniem. Nie mam też problemy w okularach, więc to chyba po prostu takie masz oczy. Spróbuj może jakichś dobrych kropli nawilżających.
@Czlowiek_Ryba: W PW3 czcionki są trochę delikatniejsze z powodu ekranu, który może wyświetlać je dokładniej. Możesz mieć więc inne wrażenie niż na innym kindelku z gorszym ekranem. Proponuję doinstalowanie grubszej czcionki typu Bitter (lub grubszą) albo przetestowanie czytania z obecną grubszą czcionką typu Ember.