Wpis z mikrobloga

#ekstraklasa #mecz
Jagiellonia bierze zawodników od lat z pierwszej ligi, stawia na młodych (z lepszym i gorszym skutkiem), bierze trenera z pierwszej ligi (zanim to było modne), ma trafione transfery (praktycznie wszystkie), nie przepłaca zawodników, nie sprzedaje zawodników byle gdzie i za garść monet, zawodnicy nie chcą odchodzić na siłę... Można?
  • 10
@Maver87: ah teraz rozpoczyna się gloryfikowanie gdyż przeszli po tylu latach rundę ze średnio wymagającym rywalem. Nikt nie odbiera im, że wygrywają głównie przez mądrość w zarządzaniu i bardzo miło, że pokazują iż to tak naprawdę wiedza i spryt w inwestowaniu stanowią większą wartość niż same pieniądze. No ale to nadal budżetowo-możliwościowo na tle europejskiej piłki dolny pułap i nadal istnieje pewna granica po przekroczeniu której cała "ideologia" przestaje tracić na
@redheart w czym taka Jagiellonia za jakiś czas będzie gorsza od np. Victorii Pilzno? A ten klub grał w LM i to nie raz chyba... To co napisałeś można odnieść również do Legii czy Lecha. Ja rozumiem, że dla niektórych Białystok to ciągle tylko memy, ale zapraszamy zobaczyć jak się tu wszystko szybko rozwija. My już powoli wychodzimy z kompleksów i za tym w regionie jest coraz większa kasa. Żadna polska drużyna
@Maver87: wybacz, ale praktykujesz straszne #!$%@?, mało konkretów - "nie mamy już kompleksów, budujemy drużynę, blablabla" i co z tego? Drużyny i brak kompleksów buduje i Shkendija czy Vardar, ale co to im da na ich poziomie finansowo organizacyjnym? Raz czy dwa może nawet uda im się załapać do fazy grupowej pucharów a potem znów na parę lat wylecą.
Pytasz w czym Jaga będzie gorsza od Viktorii Pilzno? Ano w tym,
ale co to im da na ich poziomie finansowo organizacyjnym?


@redheart: no to lepiej wiecznie grać piach i przepłacać średnich grajków i od święta kopać się do poziomu II rundy eliminacji Ligi Europy... Jagiellonia od jakiegoś już czasu siedzi w czołówce, a nie miała możnych sponsorów, którzy lekką ręką sypnęliby dużą kasą jak ma to miejsce w innych klubach. Jagiellonia z budżetem na poziomie 9-10 drużyny w ekstraklasie wykręca dobre wyniki.
@Maver87: jeżeli uważasz że to co mówię to "hejt" i "cisnę" Jagiellonię to wybacz ale albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo jesteś jakimś psychofanem swojej drużyny. W każdym razie dyskusja na takim poziomie nie ma sensu, bo zamiast dotykać sedna problemu i pogłębiać temat to ty będziesz stał zawsze w opozycji do mojego zdania, bez znaczenia czy byś się z nim zgadzał czy nie.

W każdym razie dyskusja na takim poziomie nie ma sensu


@redheart: powiedział człowiek, który na samym początku dyskusji zarzuca mi "straszne #!$%@?" - rozumiem, że to ten merytoryczny poziom dyskusji, który ty preferujesz?

PS: tak, poziom II-III rundy el. LE to coś czego pragnie każdy kibic w Polsce. No ja jebię, jeśli to będzie sufit w dobrze rozwiniętym kraju z dużym potencjałem piłkarskim to jesteśmy na wiele lat straceni


@redheart:
@Maver87: ty naprawdę nie potrafisz zrozumieć co czytasz. Wiesz w jakim celu to napisałem i czego się to tyczyło? Dlaczego odnosisz ten zarzut do zupełnie innej kwestii? To bez sensu, ale rozumiem że musisz mi czymś dopiec. Żałosny jesteś.
I cieszę się bardzo, że się cieszysz wygraną swojej drużyny, ale już jak wcześniej pisałem - bez przejścia pewnego poziomu organizacyjno-finansowego te dzisiejsze mecze będą wspominane podobnie jak te Wisły 15 lat