Wpis z mikrobloga

Hejo Mirki,

Mam malutkie pytanko do osób obeznanych w temacie kolizji i wypadków drogowych. W środę wieczorem na parkingu kobieta cofając swoim autem przywaliła w moje, w efekcie czego atrapa grilla jest do wymiany (dziura po haku).
Oczywiście jak to bywa, kobieta odjechała nie zostawiając żadnych danych do siebie ani nic.
Na szczęście posiadam nagranie z kamerki na którym wszystko dokładnie widać. Dodatkowo sprawa została już w teorii zgłoszona na policje i trwaja czynnosci w ustaleniu sprawcy kolizji..

Policja powiedziała, że muszę uzbroić w cierpliwość i że może to potrwać, ale czy jest jakaś szansa aby to przyśpieszyć? Niestety szykuje mi się dluzsza delegacja z pracy do Niemiec i fajnie by bylo zalatwic to wczesniej.
Ogolnie moglby ktos powiedziec, z doswiadczenia, jak taka sprawa jest dalej rozwiazywana? Dostane jej dane? Mam sie z nia kontaktowac?
Na stronie UFG znalazlem numer jej polisy. Czy moge juz na tym etapie kontaktowac sie z jej ubezpieczycielem o wyplate odszkodowania? Nagranie nie pozostawia zludzen kto był sprawca.

#prawo #pytanie #motoryzacja #wypadek
  • 3
@devilek007 z numerem jej polisy zgłaszasz się do jej ubezpieczyciela, wyślą jej pismo z zapytaniem czy uszkodziła Twoje auto, kobieta musi potwierdzić ubezpieczycielowi że faktycznie tak było, wtedy sprawa wypłaty odszkodowania przyspieszy.

Jak nie to policja po wyjaśnieniu sprawy przekaże Ci i ubezpieczycielowi odpowiednie dokumenty i będziesz mógł działać dalej.

Chyba i ja się skusze na takie kamerki. Może i auto będę miał tanie ale wolałbym żeby jednak nikt nie niszczył mojej
Dostane jej dane?


@devilek007: Nie dostaniesz

Mam sie z nia kontaktowac?


@devilek007: Raczej bez sensu

Na stronie UFG znalazlem numer jej polisy. Czy moge juz na tym etapie kontaktowac sie z jej ubezpieczycielem o wyplate odszkodowania?


@devilek007: Tak, dokładnie. Jeśli nagranie nie pozostawia złudzeń, masz dużą szansę że ubezpieczyciel uzna szkodę.
Jeśli przyznasz się, że poszedłeś na policję mogą to uznać jako pretekst do odwleczenia wypłaty (sprawa na policji
@devilek007 zgłoś szkodę u jej ubezpieczyciela. Oczywiście zdjęcia uszkodzeń, formularz itd. Do tego zapis z kamery. Mi PZU nie czekało na odpowiedź sprawcy tylko od razu wysłali rzeczoznawce