Wpis z mikrobloga

Dziś zapraszam Was do zapoznania się ze znaleziskiem Polska kopalnia soli w Rumunii, która powstała na wzór Bochni

Kaczyka, która ma wiele elementów wspólnych z kopalnią w Bochni posiada obecnie dwie nazwy, rumuńską Cacica oraz polską Kaczyka. Wielu potomków górników wyjechało stąd po II Wojnie Światowej, nadal z łatwością znajdziemy jednak osoby mówiące tu po Polsku.

Mam nadzieję, że materiał będzie dla Was ciekawy. Jeśli są jakieś rzeczy, które chcielibyście wiedzieć, a których nie ma w materiale wideo śmiało pytajcie w komentarzach. Jestem w Gagauzji i mogę mieć czasem problemy z netem, ale na wszystkie komentarze postaram się odpowiedzieć.
__________________________________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Jeśli chcesz abym przestał Cię wołać to proszę napisz do mnie prywatną wiadomość.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

PS Przypominam, o możliwości śledzenia mojego tagu #roadtripbus gdzie publikuje różne rzeczy z obecnej podróży :)
Pobierz MG78 - Dziś zapraszam Was do zapoznania się ze znaleziskiem Polska kopalnia soli w Ru...
źródło: comment_lhHBH40fTyQtCE5ZvWHWzyr9rYSGxOO4.jpg
  • 20
@MG78 bylam w Kaczycy i sporo ludzi mowi po polsku:) z akcentem oczywiście bo to już nie to pokolenie. Jakaś starsza pani ugoscila nas w domu, podobno ciagle maja w sezonie turystów z Polski. Fajne miejsce, fajny klimat :)