Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  CAŁA PRAWDA O ZAROBKACH NAUCZYCIELI

  Wczoraj w Warszawie odbył się protest nauczycieli. Wczoraj. W sobotę. Gdy nauczyciele i uczniowie mają wolne i absolutnie nikt nie odczuje skutków tego protestu. O co walczą? Głównie o podwyżki. SŁUSZNIE. Bo nauczycieli zarabiają gówno. Jeśli usłyszycie w mediach, że nauczyciele są roszczeniowi, bo przecież ich zarobki nie są złe, to wiedzcie, że to NIEPRAWDA. Ostatnio TVP pokazywało średnie zarobki nauczycieli - kwoty wyjęte z kosmosu, których nikt nigdy nie widział, no chyba, że w prywatnych placówkach w Warszawie. Oto prawdziwe zarobki nauczycieli OD TEGO ROKU po niby wielkich podwyżkach:

  1. Nauczyciel stażysta (staż trwa 2 lata i jest to normalna praca, "staż" jest tylko z nazwy) - magister 2417 brutto, magister bez przygotowania pedagogicznego (lub licencjat/inżynier z pp) 2127 brutto, licencjat/inżynier bez przygotowania pedagogicznego 1877 brutto. UWAGA! Jeśli szkoła nie da nauczycielowi pracy na cały okres stażu i po roku dyrekcja go wywali, to nauczyciel zaczyna staż od nowa i może być stażystą do usranej śmierci.

  2. Nauczyciel kontraktowy (stopień po stażu) - magister 2487 brutto, mgr bez przygotowania pedagogicznego (lub licencjat/inżynier z pp) 2180 brutto, licencjat/inżynier bez przygotowania pedagogicznego 1923 brutto. UWAGA! Aby starać się o staż na wyższy stopień awansu trzeba być nauczycielem kontraktowym 3 lata.

  3. Nauczyciel mianowany (jest po kontraktowym) - magister 2824 brutto, magister przez przygotowania pedagogicznego (lub licencjat/inżynier z pp) 2461 brutto, licencjat/inżynier bez przygotowania pedagogicznego 2160 brutto.

  4. Nauczyciel dyplomowany (ostatni stopień, który można uzyskać po 15 latach!!!) - magister 3317 brutto, magister bez przygotowania pedagogicznego (lub licencjat/inżynier z pp) 2889 brutto, licencjat/inżynier bez przygotowania pedagogicznego 2525 brutto.

  WAŻNE:
  1. Etat nauczyciela wynosi 40 godzin tygodniowo
  2. Wakacje nie trwają 2 miesiące
  3. Nauczyciele często pracują w KILKU szkołach, żeby uzbierać etat.

  WSZYSTKIE ZMIANY ZA KADENCJI MINISTER ZALEWSKIEJ SĄ NIEKORZYSTNE DLA NAUCZYCIELI.

  Ja pracuję w szkole 2 lata i jeszcze nie rozpoczęłam stażu, zarabiam ok. 1500 złotych, a gdy w lutym odejdą mi czwarte klasy, to będę zarabiać ok. 800 złotych. Gdybym miała się utrzymać z pracy w szkole, to... nie, nie utrzymałabym się i w ogóle nie zostałabym nauczycielem. Na szczęście szkoła to tylko dodatek do mojej głównej pracy, ale nie wszyscy nauczyciele mają taką komfortową sytuację.

  Ten post nie jest po to, by głaskać po głowie biednych nauczycieli, bo wiadomo, że wielu z nich jest beznadziejnych i do niczego się nie nadają. Post jest po to, żebyście mieli świadomość, że to co mówią media, to po prostu bzdury.

  #gownowpis #szkola #pracbaza #zalesie #oswiadczenie #protest #licbaza #gimbaza #takaprawda #nauczyciele
  pokaż całość

  odpowiedzi (352)

 • odpowiedzi (27)

 • avatar

  przyznam się wam do czegoś. całe życie wychowywałam się w małej miejscowości gdzie wszyscy się znali. tam wchodząc do autobusu miejskiego ZAWSZE grzecznie witano się z kierowcą, po prostu każdy do robił. no i myślałam, że wszędzie tak jest. taki uj ( ͡° ʖ̯ ͡°) pierwszego dnia mojego pobytu w tym dużym mieście musiałam gdzieś dojechać tramwajem. no i wchodzę do tego pojazdu, uśmiecham się ładnie do motorniczego i mówię grzecznie „dzień dobry”. pasażerowie i pan motorniczy popatrzyli na mnie jak na idiotkę. oczywiście nie odpowiedział. nawet nie wiecie jak było mi wtedy przykro (╯︵╰,) pokaż całość

  odpowiedzi (120)