Wpis z mikrobloga

Mirki z #berlin, #niemcy
Jak najlepiej podpisać umowę na internet w Niemczech? Wynajmuję nowe mieszkanie i chcę podpisać umowę z Vodafone (maksymalnie rok lub dwa lata z łatwym wypowiedzeniem).

Póki co moje mieszkanie jest całkowicie puste ale wiem, że jest tam aktywne wejście telefoniczne. Z tego co rozumiem to najbardziej opłacalne może być coś z kablowym/telefonicznym złączem?

Wychodzi więc, że najlepiej abym udał się do Vodafone. Nie potrzebuję w ogóle telewizji i telefonu stacjonarnego chociaż fajnie jakby udało się połączyć tę usługę z moją siecią w smartfonie którą jest także Vodafone.

I wiecie może ile czeka się na instalację internetu zważywszy na fakt, że jest tam podłączony telefon (lub był gdy byli poprzedni najemcy)?

Wybaczcie zagmatwanie, to wszystko jeszcze mi się miesza. Nigdy nie wprowadzałem się ta świeże czyste mieszkanie, gdzie wszystkie umowy są na mnie. Chcę wszystko dokładnie sprawdzić.

#emigracja #pytaniedoeksperta #internet

PS Zna ktoś z was może przypadkiem polską obsługę klienta Vodafone w Berlinie? :P To by wiele wiele ułatwiło
MatthewDuchovny - Mirki z #berlin, #niemcy 
Jak najlepiej podpisać umowę na internet...

źródło: comment_5ZbuUtPkuDtN9CC2Ph82NATdRt7PaGYL.jpg

Pobierz
  • 14
@MatthewDuchovny: Oczywiście, że przez internet będzie szybciej. Na stronie sprawdzasz dostępność usługi pod Twoim adresem i wypełniasz wszystko i albo przychodzi pakiet, który sobie sam podłączasz albo monter się umawia i robi całość w kilka kwadransików. W De nie ma "łatwego" wypowiedzenia. Umowy z dostawcami są na dwa lata, które jeśli nie wypowiedziane skutecznie na najpóźniej trzy miesiące przed końcem automatycznie przedłużają się na kolejny rok, gdzie masz znowu nieprzekraczalny termin
@qdt2k: nieprawda :) śmialo możesz podpisać umowe i odrazu ja wypowiedziec jesli wiesz, ze chcesz miec usluge tylko na okreslony okres czasu :)
są tez z tego co wiem wersje umów gdzie nie musisz podpisywac umowy na dwa lata tylko umowa jest mozliwa do wypowiedzenia juz po miesiacu i z miesiecznym wyprzedzeniem na przyklad 1und1 ;)

https://dsl.1und1.de/dsl-ohne-vertragslaufzeit

tak samo to co opisales z podlaczeniem to nie do konca prawda ;) czasem
@skitteles: Kolega pyta o Vodafone, Ty się rzucasz 1&1 jako przykład. Znajdź taką usługę w Vodafone to pogadamy dalej.
Dalej też Twoja wypowiedź świadczy, że tylko chcesz się przyczepiać bez powodu

czasem masz szczescie

Napisałem, że albo masz pakiet do samodzielnej instalacji albo potrzeba wizyty technika. To gdzie ta

nie do konca prawda

?
@MatthewDuchovny: Jeżeli w mieszkaniu masz kablówkę to najlepsze rozwiazanie,internet bedziesz miał bardzo szybko bez konieczności wizyty technika.Jeżeli po gniazdku tel to potrwa troche dłużej,tak jak pisała @skitteles musi przyjśc technik z telekomu i poprzełanczać w szafie. Vodafone nie oferuje umów na czas nieokreślony tylko na 24 miesiące,za to wychodzi chyba najtaniej.Maja teraz fajne promo 400Mbit za 17,99 pierwszy rok,oczywiście tel stacjonarny w cenie.Inni operatorzy jak 1u1 i O2 oferują umowy którą
@qdt2k: wizyta technika z telekomu jest potrzebna za kazdym razem obojetnie czy potrafisz uruchomic router czy nie.
wizyta technika od operatora jest niekonieczna bo nawet przedszkolak potrafi uruchomic router...
ty opisales zupelnie rozne rzeczy ;) calkowita nieprawda :D nie widzisz tego?
kolega pisze o vodafone ale zasugerowalam, zeby popatrzyl rowniez na inne oferty ktore moga byc korzystniejsze :)
zwlaszcza ze z rozwiazaniem umowy tez naklamales...
niemiecki luibie sernik ci tez to
@bobyxyz: xDDDDD myslisz ze mnie to rusza? czasem zadajesz idiotyczne pytania i nawet mam ochote ci pomóc ale potem przypominam sobie jakim jestes idiotą i daje sobie spokoj...
poza tym wiesz, ze czarnolistowanie nie dziala na multikonta? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MatthewDuchovny: jak najdalej od vodafone i o2.. niestety, to sa 2 najwieksze "mafie" telekomunikacyjne. Po pierwsze kup sobie porzadny router np. Fritzbox 7490 , bedziesz mial na lata, nie pozalujesz 1eur na niego wydanego, obiecuje. Nie bedziesz musial wynajmowac gownorouterow a te co sa za darmo to szajs taki ze glowa mala i pozniej same problemy.. niestety ale najlepsza opcja jest TELEKOM. Warto zaplacic ciut wiecej i miec dobry szybki i
@MatthewDuchovny: ja zamawiałem z Vodafone całkiem przez internet (tłumaczyłem sobie tłumaczem Google na angielski). U mnie w bloku jest dostępne 200Mb/s po kablu, po 3 dniach przyszedł router, podłączyłem do gniazdka i od pół roku śmiga bez problemów. Sprawdź sobie na ich stronie, jakie usługi świadczą pod Twoim adresem, bo od tego pewnie głównie zależy czas oczekiwania. Co do umów to albo bierzesz elastyczną, która jest wyraźnie droższa, ale możesz wypowiedzieć
@MatthewDuchovny Vodafone jest teraz razem z kabel deutschland i tak jak mówią wyżej, przez Internet sprawdzisz czy jest dostępny u Ciebie i zamawiasz. Jak wszystko jest ok to dostajesz router poczta, który sam podłączasz do gniazdka i gotowe.
O2 oferuje pakiety z możliwością wypowiedzenia co miesiąc, ale nie polecam na dłuższą metę. Słabe połączenie, zrywa często, infolinia zawsze zapchana no i musi przyjść technik, na którego czeka się miesiąc. Ogólnie Internet to