Wpis z mikrobloga

@janiszewski152: A jak sugerujesz migrować bazę danych. Za każdym razem wrzucenie danych do drugiej bazy + zmiana credentiali na drugą BD podczas pulla na prodzie?
Czy update bazy pod pullu?

Do tej pory migrowałem Duplicatorem całość za jednym razem, ale fajnie byłoby zminimalizować downtime :)
@MetroStation: co masz na mysli, mowiac o migracji bazy danych?

jesli aktualizujesz strukture bazy, to szykujesz plik update.sql czy cos, tam masz wszystkie ALTER TABLE i jakis CI go wykonuje jak leci tag (oczywiscie wczesniej robiac backup bazy).
@janiszewski152: Zastanawiam się czy lepiej wrzucić do repa gitowego
1) cały projekt strony (wtedy wszelkie updaty np cora czy pluginów na serwerze robią zamieszkanie lokalnie w repo gitowym).
2) Czy lepiej wrzucić tylko folder z motywem, wtedy robię zmiany na stronie niezależnie od update'ów silnika i pluginów, łatwiej jest robić zmiany produkcyjne, a migrację można wtedy wykonać Duplicatorem.

Jakie masz doświadczenia w tej kwestii? Które podejście jest wg Ciebie lepsze (1/2)?
@MetroStation: mam malo doswiadczenia z wordpressem.

Ogolnie najlepiej jest trzymac wszystkie pliki u siebie w repozytorium, a to co zewnetrzne miec podpiete jako submoduly w git. Jak cos robisz, zmieniasz, CI powienien to wszystko poskladac do kupy, sprawdzic czy wszystko jest ok (pokrycie testami sie klania) i jesli tak to robic update na produkcji. WP czy cokolwiek samo sie nie powinno updatowac - wszystko powinno plynac przez CI. Jesli cos zmieniasz,
@janiszewski152: Ja do tej pory bloga pod WP miałem w całości na gicie. Najpierw budowałem 1-file-backup Duplicatorem, mega plugin. Potem robiłem na serwerze w nocy update i jak coś nie działało, to stawiałem od zera w 3 minuty z Duplicatora.

Ale mi się to trochę nudzi i myślę nad wrzuceniem do nowego repa tylko folderu z szablonem. Miałbym szybszą możliwość wrzucania tego na proda, częściej mógłbym podrzucić jakieś mniejsze zmiany na
Jak masz hosting gdzie dasz rade odpalic wp-cli to mozesz *.sql exportowac do repo a potem po deployu odpalac curl z poleceniem importu tego sql do bazy oraz zamiane url z lokalnych na liveowe. Bo glowne zmiany sa w bazie, szablon, uploads