•  

The Plumber (1979)

Dobra, przyznam szczerze miało być dzisiaj coś innego, ale oglądnąłem rano ten film i po prostu nie mogę się powstrzymać, żeby wam o nim opowiedzieć. Jest wiele zawodów, które budzą przerażenie i na samą ich nazwę nasze ciała przechodzi dreszcz. Mówię tu na przykład o dentystach, lekarzach czy chociażby operatorach koparek, ale jeden z nich wybija się ponad wszelką skalę i nie mówię tutaj o tych uroczych i miłych klaunach, których mój #rozowypasek panicznie się boi, a o najstraszniejszych z nich wszystkich: hydraulikach. No bo nikt mi nie wmówi, że nie miał nigdy koszmaru, w którym jego łazienkę zalał hydraulik-patałach. Takim właśnie snem na jawie jest właśnie "The Plumber". Zapraszam!

Jill i Brian Cowper, to szczęśliwe małżeństwo dwójki naukowców. Pewnego dnia, kiedy mąż kobiety wyjeżdża do pracy w ich mieszkaniu zjawia się hydraulik Max. Jill jak przystało na każdego normalnego człowieka jest tym faktem bardzo zdziwiona, w końcu łazienka jest sprawna, krany działają, toaleta też, ale mężczyzna jest tak przekonywujący, że ostatecznie zostaje wpuszczony do mieszkania. Tutaj zaczyna się nasza przygoda, Max informuje Jill o usterce i jak prawdziwy fachowiec bierze prysznic w jej mieszkaniu. Przez kilka kolejnych dni mężczyzna zaczyna pozwalać sobie na co raz więcej, demoluje łazienkę, stawia w niej ogromne rusztowanie, robi sobie sam kanapki, rzuca żarcikami na lewo i prawo czy udając Boba Dylan'a siedzi w łazience i gra sobie na gitarce. Jill co raz bardziej nie może znieść mężczyzny, ale jej mąż i najlepsza koleżanka Meg, nie widzą w jego zachowaniu niczego dziwnego...

Od razu pragnę zaznaczyć, że chociaż film określany jest jako horror-komedia, to nie ma z tymi gatunkami za wiele wspólnego. To po prostu bardzo dobry thriller, w którym sami nie wiemy kto tak naprawdę jest tym złym. Czy jest nią Jill, czy może ekscentryczny, ale za to niesamowicie charyzmatyczny Max. Reżyser nie daje nam jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a zakończenie, jak i cały film możemy zinterpretować sobie sami. Praca kamery jest poprawna, biorąc pod uwagę, że większość czasu spędzimy w małym mieszkaniu państwa Cowper'ów. Co do aktorów to zdecydowanie są najlepszym elementem filmu. Ivar Kants w tytułowej roli Hydraulika daję sobie radę, naprawdę można go polubić albo znienawidzić (jak kto woli), Judy Morris za to czasami irytuje swoją mimiką, ale z biegiem czasu co raz bardziej ją rozumiemy i możemy się z nią łatwo utożsamić.

Czy polecam? Raczej tak, nie jest to może najlepszy thriller, jaki dane mi było zobaczyć, bo na przykład do takiego "Funny Games" czy "House on the Edge of the Park" do pięt nie dorasta, ale na pewno nie zawiedziecie się, bo przede wszystkim film nie nuży i niesamowicie wciąga, nie będąc przy tym jakoś specjalnie długim (godzina i szesnaście minut). Także zachęcam i pozdrawiam!

Moja ocena: 7/10

Jeśli chcecie więcej, to zapraszam pod tag #nwjaktonazwac.
    #horror #film #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gruparatowaniapoziomu #thriller

źródło: plumber.jpg

+: N..K, sejsmita +4 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

do wszystkich przeciwników #korwin i #konfederacja. Korwin jako jedyny reprezentuje w polskiej polityce ludzi o poglądach wolnościowych. Od ponad 20 lat nikogo takiego w polskim sejmie nie było. W zasadzie wszystkie inne poglądy były reprezentowane. Mieliśmy homoseksualistę, transwetytę, komunistów, faszystów, ludzi centrum, katolików i zielonych. Nas jest 2 może 3 procent ale przez debilny (niekonstytucyjny) próg wyborczy naszego reprezentanta nie było. On nic nie zmieni bo 5 czy 13 głosów nic nie daje. Daje nam jednak złudne poczucie, że ten sejm czy cała polityka ma jakikolwiek sens. Wy wybieracie swoich a my swoich. #wybory pokaż całość

odpowiedzi (44)

zdaniem Dziennika Telewizyjnego celebryci już obrażają Polaków po wyborach

chcecie zobaczyć przykład takiego obrażania? a proszę bardzo
    #tvpis #wybory #polska

odpowiedzi (27)

Masakra, co mój wujasek lvl 55+ wstawia na fejsa xDD
    #grazynacore #humorobrazkowy ? #wybory

odpowiedzi (8)