•  

Zawsze mnie śmieszą ci wszyscy ludzie, którzy uważają pobór do wojska za najlepsze co może się przytrafić człowiekowi. Jeszcze te argumenty, że jak było wojsko to nie było tych ciot w rurkach i ono świetnie kształtowało człowieka.
    Jak o nich myślę to wyobrażam sobie Janusza lat 50 z brzuchem piwnym pracującego za 1500 zł. Zresztą pewnie i tacy ludzie to piszą w necie, bo zauważyłem nieumiejętność w posługiwaniu się klawiaturą i polskimi znakami. Często słowa są pozlepiane i w ogóle ciężko się czyta wypowiedź takiego człowieka.
    Jak ktoś chce iść do wojska to sobie pójdzie do zawodowego lub obrony terytorialnej czy jakoś tak.

#wojsko #armia #pobor #bekazpodludzi #kiedystobylo

•  

@Masterpolska94 ehhh 24lvl gościu a nie masz pojęcia co piszesz

•  

@milicja: moglbys rozwinac swoja wypowiedz?

•  

@milicja oho. Kolejny Janusz przemówił ))¯_(ツ)_/¯

•  

@pul_litra_wstydu co tu chcesz rozwijać?
      Tutaj już ratunku nie ma. W jakim celu ten gościu pisze takie wywody?

•  

@milicja: Nie zgadza sie ze zwolennikami obowiazkowej sluzby wojskowej. I uwaza, ze ich argumentu sa bez sensu. Chyba o to chodzi. Tak zrozumialem. Ty napisales ze nie ma pojecia nie dajac zadnych argumentow. Wiec twoj komentarz tak troche ala spam. Nie sadzisz?

•  

@milicja O czym niby nie mam pojęcia? O tym, że zamiast tej durnej i kosztownej służby można robić coś bardziej produktywnegi? Może na przykład uczyć się języków lub rozwijać talenty, pasje. Czy może, że nie wiem o ludziach, którzy strzelali sobie w głowę na nocnej warcie, bo jakiś kapralik po zawodówce go gnębił? Tacy wielcy kaprale siedzą później przy stole z rodziną i pierdolą jaka ta służba jest zajebista i każdy mężczyzna bez niej jest beznadziejny. Zasadnicza służba wojskowa to totalna porażka i marnowanie pieniędzy, które można wydać ma armię zawodową, która ma o wiele większy potencjał.
      Jeszcze raz powtarzam jak ktoś będzie chciał iść do wojska to droga wolna, są jednak ludzie, których takie coś nie interesuje.

•  

Zasadnicza służba wojskowa to totalna porażka i marnowanie pieniędzy, które można wydać ma armię zawodową, która ma o wiele większy potencjał.

@Masterpolska94: a teraz uważaj, bo Ci kapcie wypierdoli. Trzymaj się fotela i własnej dupy, bo pęknie na dwa. Gotowy?

pokaż spoiler Zasadnicza służba wojskowa została zawieszona w 2009 roku.

+: milicja
    •  

@NukeOps No shit Sherlock.
      Widzę, że nie zrozumiałeś mojego wpisu i próbowałeś na siłę mi dopierdolić, miałem na celu wyśmianie ludzi, którzy idealizują służbę wojskową, bo to była część ich młodości i mimo jej beznadziejności dalej uważają ją za coś ekstra mając jednocześnie nadzieję na jej powrót.
      Każdy wie, że służba została zawieszona i ja też, bo dzisiaj byłbym już po niej lub na cmentarzu.

•  

na cmentarzu.

@Masterpolska94: o czym Ty pieprzysz? xD nie za bardzo wkręcasz sobie pewnych rzeczy? Zetka to była patola, bez dwóch zdań, ale wymagał tego.. hmm.. element ludzki.

•  

@NukeOps Naprawdę sądzisz, że nie mógłbym tak skończyć?
      Ja nie należę do osób o bardzo mocnych nerwach, nie lubię jak ktoś mi rozkazuje i drze na mnie ryj zamiast normalnie rozmawiać, jestem aspołeczny i wolę działać samodzielnie, nie lubię również elementu patologicznego i dodatkowo znając moje szczęście miałbym najbardziej przejebane ze wszystkich.
      Nawet jak ktoś mi wykonuje zastrzyk lub pobiera krew to spędzam godzinę na ławce w przychodni, bo dostaję totalnie z dupy jakiegoś szoku i robi mi się ciemno przed oczami.

Wciąż totalnie wykluczasz taką opcję w przypadku mojej osoby?

•  

@Masterpolska94: jasne. Trzeba zacisnąć zęby i tyle. Z resztą, nie zarzucam Ci braku kombinowania, prawda? Po unitarce, która trwa miesiąc i przysiędze, mogłeś stanąć na ponowną komisję lekarską i wtedy wyrzucić swoje "karty". Dostałbyś zwolnienie ze służby i tyle.
      Ewentualnie tak kombinować, by dostać niską kategorię zdrowia na komisji.

+: milicja
    •  

@NukeOps Jeszcze są ewentualnie studia lub ucieczka za granicę, ale chyba wtedy ma się problemy prawne.

•  

@nukeops Gościowi @Masterpolska94 całkowicie się pokiełbasiło Chciał napisać, że nie nadawał by się do spełnienia obywatelskiego obowiązku odbycia przeszkolenia wojskowego a wyszło mu że to przeszkolenie jest źle i niepotrzebne

•  

@Masterpolska94: Jeśli byś spierdolił, to tak. Nie wiem jakim jesteś rocznikiem, ale jeśli studiowałbyś dłużej, niż do 2009, obronił po zawieszeniu poboru, to by Cię nie ścigali. Zostałbyś przeniesiony do rezerwy bez odbycia służby wojskowej, jeśli bardzo byś chciał, mógłbyś stanąć na ponowną komisję lekarską. Tam sypnąć wynikami badań, psychologicznych czy psychiatrycznych i tyle.
      Wojsko nie jest dla każdego, to fakt. Jest mały procent ludzi, którzy nie nadają się do niej. Resztę można przeszkolić, a w naszych uwarunkowaniach geopolitycznych, wręcz powinniśmy to robić. Dobre, solidne, intensywne przeszkolenie 3-5 miesiące (bo w tyle wyszkolisz żołnierza piechoty) i w rezerwę.

•  

@milicja Obywatelski obowiązek XD, to czysty zbieg okoliczności, że tu się w ogóle urodziłem i równie dobrze mógłbym być Jankesem lub Szkotem, a nawet Koreańczykiem.

•  

@milicja Chinolem też bym mógł być.
      Taka ciekawostka, że w Chinach jest obowiązek służby, ale od 1949 nigdy nie przeprowadzono żadnego poboru.

•  

@Masterpolska94 a obywatelem KRLD? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@milicja Jakbym się tam urodził to co bym mógł na to niby poradzić? Musiałbym żyć i tyle.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (11)

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
    Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
    Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (357)

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
    Bądź pokorny
    Ustępuj głupszemu
    Nie wyróżniaj się
    Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
    Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają wyjebane na to co reszta o nich pomyśli.
    Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić Januszowi papierami w twarz i kazać mu spierdalać a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #przemyslenia #depresja #polska #psychologia
    pokaż całość

odpowiedzi (59)