Wpis z mikrobloga

@Dudek89 też to może być, my kupiliśmy takie https://allegro.pl/tasma-piankowa-ochronna-do-naroznikow-200x8x0-8cm-i6108588206.html i niebieski dostosowywał długość do potrzeb, no cały rant szklanego regalu pod RTV.

A te zaślepki to te, mój dwulatek dalej nie rozbroił. Ciekawe co młodszy brat na nie powie, pelza po całym domu.

U nas są też wszystkie szafki i szuflady zablokowane, takie dzieci mamy, że wszędzie rączki chcą wsadzac.
@pucka25: @xleph: u mnie młody właśnie zaczyna raczkować dlatego zbieram się za zabezpieczenia ;) kabel od laptopa już darl, TV Boxa do Trybu Awaryjnego wprowadził, butelkę Avent z wodą sam odkręcił, myślę, że zabezpieczenia będą przy nim niezbędne. Kochane dziecko, oczko w głowie :D
@Dudek89 upewnij sie też ze szafki masz stabilne i pilnuj przy stolikach jakichs, bo jak sie do chodzenia bedzie podciagal to łatwo o nieszczęście jak sie stolik/lekka szafka bujnie( ͡° ʖ̯ ͡°)

@xleph: mam tę komodę z Ikeii co dzieci w USA zabijała. Na tygodniu wszystkie meble muszę do ściany przymocować. Jeden stolik właśnie mamy taki lipny, że może się bujnąć, będę musiał żonę poinfomować o eksmisji stolika.

Ja osobiście wybiłem nożyczkami korki w Wigilię i napiłem się benzyny, więc dokładnie wiem co dzieciaki potrafią :D
@Dudek89 takie mamy. Na razie roczne dziecko nawet nie próbuje wyciągać (straciło zainteresowanie kontaktem z chwilą włożenia zaślepki). Z resztą bez kluczyka da się te zaślepki wyciągnąć tylko kombinerkami i wcale nie idzie super lekko więc wydaje mi się, że spełniają swoją rolę.
@Dudek89 zorientuj się najpierw czy są potrzebne, to zależy od dziecka. U mnie nie było żadnych zabezpieczeń, rozumiała zakazy (gniazdka) i że trzeba uważać na szuflady, szafki itp. Dzięki temu nie ma stresu poza domem - u dziadków, u znajomych że coś sobie od razu zrobi.

Moim zdaniem tak jest lepiej, ale nie zawsze się sa, siostrzenica była taka sama jak moja córka, za to jej brat jest diabeł i siostra musiała