Wpis z mikrobloga

@Czachaaa: zdradzę Ci sekret jako "dietetyk". Nie ma produktów nieprzetworzonych niezdrowych (no chyba, że np. garść uran) - a najwyżej ich nieracjonalna ilość. Nie ma "lepsze", "gorsze". Tak samo jak SFA (Tłuszcze nasycone) nie są niezdrowe w jakimkolwiek stopniu, szczególnie, gdy w diecie jest niższa podaż Ww i ich stosunek do całkowitej ilości T. Co nie zmienia faktu, ze ja osobiście częściej wpisuje ludzim smalec aniżeli kokosowy (zamiast kokosowego sam MCT,
@Czachaaa: z tego co ja wiem, a ekspertem nie jestem xd, tez na smazenie wplywa temperatura palenia (czy jakos tak)
Moznaby smazyc na masle lub na oliwie, ale maja niska temperature palenia i po podgrzaniu straca wartosci odzywcze. Dlatego ja smaze na oleju ryzowym, ktory smak ma neutralny, a mozna na nim wszystko smazyc i jest ok

Jesli chodzi o jakies makro i podobne, to teoche nie wiem jak to dziala
@Czachaaa: A a dlaczego zawsze eliminować SFA na rzecz MUFA? W jaki sposób SFA > MUFA + PUFA ma być jakkolwiek szkodliwe czy low carb przykładowo? Zarzuć jakimś badaniem, które mówi, ze w takiej sytuacji SFA szkodzą, no dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Podpowiem - nie znajdziesz, znajdziesz najwyżej, że przy high carbie mogą wpłynąć na gospodarkę insulinową). Dodatkowo nie wiem jakim asem trzeba być, smalec nazwać
Kasahara - @Czachaaa: A a dlaczego zawsze eliminować SFA na rzecz MUFA? W jaki sposób...

źródło: comment_fypK2yOF0Ni1Rj9LaLQ1V9idde3Q4DST.jpg

Pobierz
@Czachaaa: dlaczego ten obrazek jest tak #!$%@?, zestawienie 200g za 1,69 zł i 900 ml (czyli ok 828g) za 21.99 zł (w minutę znalazłem ofertę w internecie po 11.95 za 900ml)
wątpliwe 20kcal w 100g kogoś przekonuje do wybrania smalcu
wątpliwe 0.5g w 100 g tłuszczu kogos przekonuje
dlaczego smalec zawierający kwasy nienasycone jest lepszy do smażenia od oleju kokosowego?