•  

  Jeszce 3h w robocie siedzieć muszę, więc podzielę się z wami pewną wiedzą. Dla odmiany zajmę się Starym Testamentem, w końcu wchodzi w skład pism katolickich, przy okazji będzie trochę #bekazjudaizmu

  Wszyscy znacie doskonale historię o Mojżeszu co wyzwolił z niewoli Izraelitów, o Dawidzie co pokonał Goliata i mądrym królu Salomonie i jego bogactwach. No to wszystko to są bajeczki. Żadne badania archeologiczne nie potwierdziły obecności żydów w Egipcie, żadne nie potwierdziły istnienia króla Dawida (jedyny wyjątek za chwilę), tym bardziej żadne nie potwierdziły królestwa Salomona w Jerozolimie. Z okresu gdy w Jerozolimie powinna stać wielka świątynia ociekająca złotem archeolodzy znaleźli jedynie lepianki. W Judei zaś, skąd izraelici pochodzą jedynym (mocno wątpliwym należy dodać bo wielu podejrzewa fejk lub uważa że dokonano złego przekładu) dowodem popierającą historię biblijną jest załączony na obrazku pochodzący z IXw p.n.e napis oznaczający "ród Dawida".

  Trochę kiepski ten dowód jak na biblijne bogactwa, co?

  Aha. Nie weryfikujcie tej wiedzy z Wikipedią bo tam same bzdury w tych tematach, ale polecam źródła naukowe, kto chce ten znajdzie, w końcu gimboateista nie będzie linków do prac naukowych dawał, prawda?

  #bekazkatoli #gimboateizm #historia #biblia #zydzi

  źródło: upload.wikimedia.org

  Gorące dyskusje ostatnie 12h