Wpis z mikrobloga

@Abaddon_Profanator:
Miecz prawdy odradzam jeśli kończysz dawcę przysięgi - ta seria jest mniej rozbudowana i dosyć naiwna jeśli chodzi o konstrukcje bohaterów/świata. No chyba że lubisz książki typu Eragon i nie przeszkadza ci to, że jest ona jednak skierowana do nastolatków? Przynajmniej ja miałem takie odczucia choć bawiłem się przy tej serii nieźle do któregoś tomu. Jeśli jednak lubisz tego typu serie to polecam również zwiadowców Johna Flanagana.

Ostatnie Imperium bardzo
@Abaddon_Profanator: Kiedyś próbowałem przebrnąć przez Diunę i mi nie podeszła. Więc tutaj zaznaczyłem "Koło Czasu". Jestem trochę psychofanem, ale uwierz mi - warto spróbować. Jest rozbudowany świat, jest dużo bohaterów i akcji. I zabawy na 2-3 lata, oczywiście nie pod rząd.
Diuna ma tylko dobry pierwszy tom.


@LibertyPrime: pierwszy jest wybitny, reszta jest przegadana i przeintelektualizowana - taki pseudofilozoficzny bełkot, nie wiem czy w ogóle sam autor wie co miał na myśli. Niemniej jednak polecam "Mesjasza Diuny" - nawet w połowie nie tak dobry, jak pierwszy tom, ale z jednej strony stanowi znakomity, prześmiewczy epilog kultu Muad'diba i domyka historię Paula Atrydy, z drugiej - możesz czytając go przekonać się czy podejdą