•  

  To teraz trochę o #infowars

  Na wykopie z płomieniami wykopywane znaleziska o zablokowaniu InfoWars przez największe światowe firmy technologiczne. Wykopki standardowo piszą o cenzurze i lewackim blokowaniu wypowiedzi.

  Nikt nie zadał sobie pytania, dlaczego te firmy zdecydowały się na tak kontrowersyjny krok.

  Wszystkie te firmy są amerykańskie (oprócz Spotify, które jednak prawdopodobnie ma z USA najwiecej dochodów). Dla przeciętnego wykopka InfoWars to ciekawy prawicowy portal, ale Amerykanie mają nieco inny jego obraz.

  Konkrety:
  1. InfoWars stworzyło i rozbuchało całkowicie fałszywą kampanię oszczerstw przeciw Hillary Clinton. Zgodnie z Alexem Jonesem, Clinton była burdelmamą prostytuującą dzieci czołowym politykom lewicy, dziennikarzom i naukowcom. Za front jej operacji miała służyć pizzeria w Waszyngtonie.

  Skończyło się na tym, ze pewnego dnia jeden z czytelników InfoWars wtargnął do rzeczonej pizzerii z bronią, wziął klientów i obsługę za zakładników i poddał się dopiero kiedy pracownicy zrobili mu wycieczkę po budynku pokazując, ze nie ma tu żadnych dzieci-seksualnych niewolników. Alex Jones oczywiście umył ręce.

  2. Alex Jones uważa masakrę w Sandy Hook za kłamstwo sfabrykowane przez media w celu wprowadzenia kontroli broni. Przypomnijmy - to jedna z najkrwawszych strzelanin w historii USA, gdzie zginęło 26 osób. InfoWars zachęcają do atakowania osób zaangażowanych w rzekomy „hoax”, w wyniku czego Leonard Pozner i Veronique De La Rosa - rodzice zamordowanych dzieci, których Jones „ujawnia” jako aktorów - musieli się 6 razy przeprowadzić, ponieważ zwolennicy Jonesa atakowali ich na ulicy i niszczyli ich mienie. Otrzymują oni także regularnie listy z pogróżkami.

  Argumentowanie, ze zamknięcie InfoWars na Facebooku czy YouTubie jest cenzurą, jest bardzo leniwe intelektualnie. Wolność słowa kończy się tam, kiedy to słowa namawia do przemocy wobec innych.

  #polityka #apple #youtube #google #spotify #facebook #cenzura #bekazprawakow

  •  

   @szyy: O wow, nie wiedzialem ze byl taki koniec #pizzagate. Tradycyjnie #bekazprawakow

  •  

   @szyy: nie ma usprawiedliwienia dla cenzury

  •  

   @AurenaZPolski: jest. To jest doskonały tego przykład że takich skrajnych kłamców trzeba kneblować

  •  

   @szyy:

   InfoWars stworzyło i rozbuchało całkowicie fałszywą kampanię oszczerstw przeciw Hillary Clinton. Zgodnie z Alexem Jonesem, Clinton była burdelmamą prostytuującą dzieci czołowym politykom lewicy, dziennikarzom i naukowcom. Za front jej operacji miała służyć pizzeria w Waszyngtonie.
   Oczywiście to kłamstwo bo inforwars nie stworzylo pizzagate a pytanie jaki udział w popularyzacji miało w porównaniu do reddita czy 4chana.

   InfoWars wasn't the principal progenitor of the false story. The story spread primarily through such user-generated sites as Reddit and 4chan, as well as through fake-news websites and social media.

   Generalnie fikcję opowiadasz o pizzagate. Inna sprawą jest to jak ma się mówienie o spiskach konspiracyjnych do tego że ktoś pójdzie i zacznie strzelać w pizzeri?

   Konkretu 2 nie widziałem i się nie wypowiadam.

   @Haqim: Raczej tradycyjnie #bekazlewactwa.

  •  

   @Satan696: Foliarz od filtrów do wody zamkniety. Doskonała wiadomość.
   Jak przegra te procesy i pójdzie z torbami to będzie to jeszcze lepsza wiadomośc.

   +: vind, G............3 +18 innych
  •  
   G............3 via Android

   +8

   @Satan696
   Tak się ma, że prawactwo, które słucha Jonesa to debile.

   Jones szczuje na innych i takie są efekty. Posłuchaj go kiedys

  •  

   @AurenaZPolski: ale to nie jest cenzura, tylko odpowiedzialność za własne słowa. Jeśli ktoś namawia do ludobójstwa i to ludobójstwo się dzieje, to oczywiste jest, ze ta osoba za to odpowie. Tutaj jest na nieco mniejszą skalę, ale mechanizm ten sam.

  •  

   @Satan696: historia rozpoczęła się na 4chanie, ale Alex Jones ją spopularyzował. W filmiku z 4 listopada 2016 mówił, ze Clinton mordowała i gwałciłaby dzieci. Oczywiście po ataku na pizzerię stwierdził, ze miał na myśli dzieci w Syrii.

   Inne ciekawe persony, które popełniły przemoc pod wpływem Jonesa:

   1. Richard Poplawski z Pittsburgha - zwabił w pułapkę i zamordował policjanta, bo walczył z rzekomym państwem policyjnym.
   2. Oscar Ortega strzelał z broni automatycznej w Biały Dom, by zamordować prezydenta Obamę. Zrobił to po obejrzeniu filmu Alexa Jonesa, w którym ten twierdzi, ze Obama to antychryst planujący wprowadzić w USA komunizm i na którego zlecenie do soków wprowadza się substancje powodujące homoseksualizm, który ma wykończyć biała rasę.
   3. Byron Williams - podobna historia jak Poplawski, strzelał do policji, by walczyć z policyjnym krajem ogłoszonym przez Jonesa
   4. Jerad i Amanda Millerowie - jw, walka z New World Order poprzez masowa strzelaninę, w której zginęło kilka osób

  •  

   @szyy: Źródła tych rewelacji czy jednak rzetelność na poziomie sanjaya? :V
   @GordonLameman3: W takim bądź czekam aż lewaccy mąciciele zaczną być skazywani za przypadki gdzie nakręcili ludzi do np strzelania do republikańskiego senatora czy atakowania białych ludzi.
   Teoria konspiracyjna o białych przywilejach dużo więcej wyrządziła szkód niż Jones mógł sobie wymarzyć.

   +: Oczko
  •  

   tylko odpowiedzialność za własne słowa.

   @szyy: pytanie kto taką odpowiedzialność wyciąga. W zachodniej cywilizacji jesteśmy przyzwyczajeni że samosądy nie są czymś pozytywnym.

   Akurat ten ziomek Jones to jakiś świr i nikt po nim płakał nie będzie, natomiast sytuacja gdzie kilku monopilistów praktycznie wycina gościa ze świata jest niepokojąca. Jesteśmy przyzwyczajeni że w razie co sprawa trafia do sądu i ufamy że sąd ogarnie temat sprawiedliwie, natomiast jak oddajemy decyzję w nieznane ręce pracowników facebooka" to sprawa się komplikuje.

   +: Oczko
  •  

   @Haqim: pizzagate się nie skończyło, tony debili ciągle w to wierzą

   @szyy: racja. alex jones nie został poddany cenzurze, został poddany ostracyzmowi, który nijak nie wpływa na wolność wypowiedzi. do ostracyzmu każdy powinien mieć prawo, od obywatela do megakorporacji.

   +: szyy
  •  

   @Satan696: możesz przytoczyć przykład gdy strzelano do republikańskich senatorów z powodu "lewackich mącicieli"?

  •  

   @szyy: Alex Jones to świr dla którego trudno znaleźć odpowiednik w polskiej polityce. Jego "publicystyka" jest w dodatku strasznie agresywna i nakręcająca słuchaczy. Nie zaskakuje mnie decyzja o zdjęciu podcastów, chociaż nie wiem czy to nie doprowadzi do dalszej izolacji jego fanów.

  •  

   Alex Jones to świr dla którego trudno znaleźć odpowiednik w polskiej polityce.

   Przecież Stanisław Michalkiewicz to klon Alexa Jonesa. To, że jest starszy da się jakoś wytłumaczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: szyy
  •  

   @Satan696: ja doskonale kojarzę ten incydent, dlatego pytam o przypadek strzelania do republikańskiego senatora ( ͡° ͜ʖ ͡°) znasz taki?

   A konia z rzędem temu, kto przedstawi wypowiedzi Berniego Sandersa lub innych "mącicieli" gdzie nawołują do przemocy.
   Równie dobrze można prawackich mącicieli oskarżyć o postrzelenie Gabrielle Giffords, wszak sprawca miał poglądy bardzo zbliżone do prawicowych sovereign citizens, militia i innych wielbicieli teorii spiskowych.

  •  

   @tyrald: IMHO Jones jest dużo agresywniejszy w swojej retyce i znacznie bardziej emocjonalny. Michalkiewicz raczej pozuje się na kogoś bardziej zdystansowanego, mędrca który już wszystkiego doświadczył i jako jedyny ma tak przenikające spojrzenie na politykę.

   I potem to wychodzi w takich sytuacjach jak ustawa o IPN, gdy wykop był zalany komentarzami "oświeconych", głoszących jedną słuszną prawdę o spisku Żydów amerykańskich, Izraela i globalnego syjonizmu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Albo gdy wyłapujesz autora znaleziska na wrzucaniu kłamstw i podburzaniu wykopków przeciwko Niemcom, a ten Ci w odpowiedzi wysyła filmiki Michalkiewicza, bo kłamstwo kłamstwem, ale przecież jesteśmy na wojnie więc musisz stanąć po stronie patriotów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   +: Fren
  •  

   @wolodia:

   ja doskonale kojarzę ten incydent, dlatego pytam o przypadek strzelania do republikańskiego senatora ( ͡° ͜ʖ ͡°) znasz taki?
   Ehhh, widać że neuropa.

   IMHO Jones jest dużo agresywniejszy w swojej retyce i znacznie bardziej emocjonalny.
   Bez przesady, oskarżanie Alexa o strzelaniny jest nie poważne. Nie wiem jak bardzo trzeba zakrzywiać rzeczywistość aby udowodnić powiazanie między Alexem mówiącym że Clingon jest miedzywymiarowym demonem a atakującymi to środowisko. No chyba że chcesz ich pozamykać w psychiatrykach.

   źródło: youtube.com

   +: Oczko
  •  

   @Satan696: ale chwila chwila. Gdzie Bernie Sanders mówił, że należy atakować Republikanów? Alex Jones wprost wzywa do atakowania funkcjonariuszy "państwa policyjnego", "gwałcicielki Clinton" czy do prześladowania "aktorów grających rodziców z Sandy Hook"

  •  

   @szyy: No fajnie a teraz pokaż te fragmenty.

   +: Oczko

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kitku dostał hamak (。◕‿‿◕。)

  #pokazkota #koty #dziwnekotki

  odpowiedzi (24)

 • avatar

  Tak się kończą gierki Cameronów, Farageów, a także nacjonalistycznych nieogarów. Premier jednego z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych krajów będzie teraz błagać kraje Unii o jakiekolwiek ustępstwa, mimo że te nie mają w tym wielkiego interesu. Nikt nie chce brać odpowiedzialności za ten bajzel, co rodzi ryzyko przedterminowych wyborów i twardego brexitu. Dodatkowo pozostałe kraje Wielkiej Brytanii coraz silniej akcentują swój interes i będą wykorzystywać słabość Anglii. Nie ma co, to wszystko wygląda jak budowa "imperium" brytyjskiego.

  Niestety, wiem że polskich nacjololo to nic nie nauczy, i dalej będą uważać że jakakolwiek decyzja grupy, do której przystąpiliśmy z własnej woli, i w której mamy realny głos (no chyba że wstajemy z kolan ala 27:1) uderza w ich (hehehehehe) "suwerenność".

  #neuropa #europa #bekazprawakow #takaprawda
  pokaż całość

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Po kilku tygodniach przypominam, że na parkingu najlepszej polskiej uczelni nadal stabilnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #studbaza #warszawa #jebacbiede #testoviron
  #carboners #bmw #samochody

  odpowiedzi (78)