Wpis z mikrobloga

#macedonia #balkamy #podroze #wakacje #albania

Szukamy z różowym inspiracji na kolejny tydzień
przygód w Macedonii lub krajach mi ościennych. Na ten moment byliśmy kilka dni w Skopje oraz w Ochrydzie nad Jeziorem ochrydzkim. Może ktoś był i podpowie gdzie warto jeszcze się udać w Macedonii? Czy warto jechać do krajów ościennych? Będę wdzięczny za wszystkie produkty mocne podpowiedzi!
  • 8
@Maver87 poniedziałek 17 Ochryda, sobota 8 wylot ze Skopje
e: dlatego myślałem 1. wieczór i wtorek Ochryda, środę rano wyjazd do Skopje, w czwartek Kanion Matka i Skopje, a w piątek np. jednodnióweczka w Prisztinie
@Gall1916 Ochryda najładniejsza jest i tam najwięcej czasu można spędzić (trochę dalej za Ochryda są całkiem fajne plaże i czysta woda). Skopje na jeden dzień, bo poza centrum nic nie ma w tym mieście (a centrum to pół godziny). Kanion matka obowiązkowo. Nie wiem czy warto się pchać do Prisztiny jak masz nie dużo czasu (chociaż słyszałem, że słabe miasto to jest)
@Maver87 A w tym Kanionie ile schodzi tak na spokojnie? z 6 godzin z dojazdem? też wydaję mi się że Kosowo bez szału, ale będąc tak blisko szkoda moim zdaniem nie wyskoczyć i nie przekonać się na własnej skórze...to nic, pewnie wydłużę trochę Ochrydę na rzecz Skopje, dzięki!
@Gall1916 jeżeli lubisz popływać to okolice Ochrydy (np. po drodze do Trpejcy) są fajne plaże i czysto więc polecam! Kanion matka jest kilkanaście kilometrów od Skopje - busem do godziny się jedzie w jedną stronę. A na miejscu możesz łódeczka (za ok. 25 zł popłynąć do jaskini i ogólnie wycieczka trwa ok. godziny z tymi lokalnymi firmami) - według mnie warto. Ten szlak przy skałach w kanionie matka jest mega długi podono