Wpis z mikrobloga

#neuropa Pogrzeb Kory. Przemawiają zaproszeni goście. W prawie każdym wystąpieniu aluzje do rządu PiS.

Wiecie jaki będzie efekt? Przebitki w TVP że opozycja robi politykę na grobach.

Czemu mam wrażenie że zadeklarowani przeciwnicy PiS to w rzeczywistości sabotażyści opłacani przez Kaczyńskiego?

Współczuję tylko tym którzy myślą że PiS przegra najbliższe i kolejne wybory. Nie przegra, nie jest w stanie przegrać... #polityka
  • 26
Pogrzeb Kory. Przemawiają zaproszeni goście. W prawie każdym wystąpieniu aluzje do rządu PiS.


@The_Riddler: niektórzy są serio ostro #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°) zresztą wystarczy poczytać komentarze na gazeta pl ściek tylko w odwrotną stronę niż na niezależnej
@The_Riddler: Sorry, ale jak ty sobie wyobrażasz rzeczywistość? Tak, że ludzie będą zakładnikami przeciętnego, pisowskiego, bogoojczyźnianego Janusza, będą mieli zamknięte na kłódkę gęby i tylko szeptem gdzieś na prywatnych spotkaniach będą między sobą rozmawiali jak to jest źle, tak żeby go nie daj boże nie urazić, bo będzie głosował na pis do usranej śmierci? Przecież to jest jakaś utopia.
@kult_cwaniaka Rzeczywistość jest taka że przy obecnych metodach opozycji PiS ma ponad 40% w sondażach i realne szanse na większość konstytucyjną po najbliższych wyborach.

No ale lepiej robić cały czas to samo i liczyć że jakoś to będzie xD

Nie no, żyjcie w tych swoich przekonaniach to się obudzicie z PiSem zmieniającym konstytucję pod dyktando episkopatu
@The_Riddler: pis ma 40% bo poprzez socjalne łapówki zdobył poparcie plebsu (czy tam "zwykłych Polaków" jak zwał tak zwał), który dotąd z czystego rozsądku i obaw przed rozwaleniem państwa był przez partie olewany co razem z jego żelaznym elektoratem wytresowanym przez Kościół Katolicki daje im taki wynik, inne partie mają wyborców którzy są w stanie skrytykować partię na którą głosują, pis ma sfanatyzowaną tłuszczę, która popiera ich bezwarunkowo, więc to co
@Wotto To co zrobił PiS a więc oprócz krytyki zaproponować COŚ wyborcom. Nie wiem co, a nawet gdybym wiedział to publicznie nikomu bym tego za darmo nie podpowiedział.
PiS wygrał z kilku powodów, między innymi dlatego, że w PO zabrakło silnego przywództwa, co u nas jest zazwyczaj potrzebne w polityce, partie bez jasno określonego "wodza" nie istnieją. Dodatkowo doszło zniechęcenie ludzi do wieloletniej władzy PO, po trzecie PiS w pewnym momencie zmienił
@kam966: fajnie przeczytać jakąś głębszą refleksję. W swoim modelu pominąłeś jeszcze szalenie istotną kwestię muzułmańskich imigrantów (zwanych podle i bezrozumnie "uchodźcami") oraz fakt, że w polskich warunkach głosuje się często nie tyle "za" tymi dobrymi, co "przeciw" tym złym (opozycja ma tego świadomość ale zdaje się, że przecenia wagę tego parametru).

Pisanie o tym, że PO powinna modlić się o kryzys gospodarczy jest, delikatnie mówiąc, niestosowne...
@4tek pominąłem kilka rzeczy, na przykład takie, że opozycja powinna grzmieć o przyjmowaniu dużych ilości Ukraińców, którzy psują rynek pracy, o braku jakichkolwiek sukcesów na arenie międzynarodowej, o kiepskim stanie armii itd.

Dlaczego niestosowne, polityka nie polega na robieniu nikomu dobrze, dla PO i innych opozycyjnych partii byłaby to dogodna okazja do przejęcia władzy, a że my jako społeczeństwo bylibyśmy w dupie, no cóż.
@kam966: ok, trochę nadinterpretowałem Twoją wypowiedź. Tak, dokładnie - to są słabe punkty, które powinny być celnie punktowane przez opozycję, ale w strategii "totalnej" krytyki rzeczy ważne giną w powodzi błahych ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeżeli gdzieś na pozapropagandowej płaszczyźnie można zarzucić opozycji działania antypolskie to właśnie to jest to miejsce - przepalenie histerycznymi nastrojami ważnych problemów. Jak w powiastce o pastuszku i wilkach...
Wyborca opozycji


@Cheater: owszem

pytanie idealnie podsumowuje ten poziom


czujesz się lepszy i mądrzejszy, prawda? lepszy sort. Fajnie trzymać z władzą, władza jest silna i ma rację

zacząć od napisania jakiegoś sensownego programu wyborczego


ale przecież sensowny jest tylko Pisu

zaprzestania robienia bydła na ulicach i ośmieszania siebie i swoich wyborców


co kto lubi xD Pis to klepie jak mantrę, inni mogą to widzieć inaczej

będzie miejsce na sensowną opozycję przyciągającą
Ja jestem zawsze "anty"


@Cheater: no właśnie widać

jak się okazało, że PiS jest lepszy, a opozycja jest największym rakiem


no a jak się to okazało? Pis przypadkiem dostał większość w Sejmie i dostał zawrotu głowy - uważa, że ma władzę absolutną. Pomiata wszystkimi, a najsłabszych ma w dupie (niepełnosprawnych, samotne matki). Chce, żeby wszędzie bylo katolicko i kościółkowo, bezwstydnie nurza się w luksusach, skrzętnie przygotowuje sobie różne dupochrony i pokazuje,
piszczaleś o brata


@Cheater: ładnie powiedziane xD tak, piszczałem. I nie jestem wyborcą PO

Typowy sPiSofrenik jest typowy. Może czas się leczyć?


@Cheater: to się lecz, Cheater, najwyższa pora. BTW może gdybyś zdjął te podkute buciory w taki upał, to by ci trochę ulżyło? Kawał chama i zamordysty się z ciebie zrobił


EOT EOT