Wpis z mikrobloga

@Ambiwalentnik: Lepiej niech to potwierdzi dentysta, ale wydaje mi się że w prawej dolnej 7 i 6 próchno sięga miazgi i zaczął się stan zapalny. Przyłóż do tych zebów lód, jak mocno zaboli i ból potrwa ponad 10s lub dłużej to bardzo prawdopodobne że zeby te są do leczenia kanałowego.
@karol1011: W tym problem ze one nie bola na zmiany temperatur, gorac, zimno, gryzienie, tylko bola w sposob stały i umiarkowany (tak 5/10, czasem do 6). Dentysta sie dziwi. Zrobilem jeszcze inne zdjecie. Czasami pobolewaja tez mnie gorne i ucho. ogolnie prawa strona zupelnie gorzej sobie radzi niz lewa, ale bol to by swiadczylo o zapaleniu miazgi, a zeby z zewbatrz wygladaja dobrze
Ambiwalentnik - @karol1011: W tym problem ze one nie bola na zmiany temperatur, gorac...

źródło: comment_loreVuBStJoqDAh3NjQE7eu11UPx0kA7.jpg

Pobierz
ósemki do wyciągnięcia, utrudnione wyrzynanie może promieniować na inne zęby, a także do ucha, dla wykluczenia także badanie żywotności dolnych trzonowców.
@jablkozz: byłem na nfz, to nie wiem nawet czy byl test na zywotnosc. jedynie dmuchal zimnym powietrzem i coraz zimniejszym, pytajac czy boli. nie bolalo :)

nie wspomniales nic o prochnicy, ani czy ta ropa nad trojka to prawda. nie widac nic na zdjeciach?
może być artefakt/nakładanie się zachyłków zatoki, badanie żywotności wykluczy Ci "ropę nad trójką". Próchnicę wolałbym wykrywać w badaniu klinicznym, RTG się jedynie podpierając, więc nie będę tu rzucał gdzie jest.
@jablkozz: moj dentysta kompletnie nie wie dlaczego bola mnie zeby po prawej stronie. czy jakas powierzchowna prochnica, plus osemki moga dawac taki efekt, ze czasem nawet ucho boli? z cala pewnoscia moge powiedziec ze dwojka nie boli ale od trojek wzwyz, a na pewno od piatek jest staly bol, choc nie ostry.

po lewej tez jest dziwnie ulozona 8mka a tu nie boli...
@jablkozz: jesli moge doprecyzuje pytania

jesli zeby bola w praktycznie staly sposob, ale nie reaguje zle na zimno (lod), cieplo (goraca herbata), ani nagryzanie, to czy to nadal moze byc do leczenia kanalowego?

bo w sumie skad bol?

czy to prawda ze takie osemki poziomo czesto nie dziala znieczulenie miejscowe? zastanawiam sie nad ogolnym, ale to bedzie 1500zł za 2 zęby. ludzie niezle strasza ze ciemno przed oczami z bolu mieli,
@Ambiwalentnik: Ja miałem usuwaną ósemkę w znieczuleniu miejscowym, prawie jak twoja górna prawa i nie było problemów, jedynie musiałem dostać podwójną dawkę z The Wand. Znajomych ósemki były jak twoje na dole i też brali znieczulenie miejscowe, lecz usuwanie było chirurgiczne ze szwami. Po tygodniu wrócili do żywych.