Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
-----------------------
Zima 851, drugie obrady Małej Rady Hjallbrekki
-----------------------
Skyard otworzył wejście do swojego warsztatu zapraszając jarla Stiga i jego pozostałych pięciu doradców.

Tym razem miejsce wyglądało dużo schludniej niż poprzednio. Odkąd zaczął pobierać nauki u Slothiego zdążył doskonale uprzątnąć dom, warsztat, a nawet całą okolicę.

Jako gospodarz wskazał stojące od ostatniego spotkania krzesła i przetrwał ciszę próbując zainicjować być może jedną z najważniejszych rozmów w życiu

- Co za okres, nieszczęście za nieszczęściem, a co za tym idzie mamy aż za dużo tematów do przedyskutowania. Jarlu, oddaję Ci głos, nich Bogowie udzielą nam swojej mądrości

  • 100
Jarl Stig Ingvarson
Coz, jak zapewne kazdy zdazyl zauwazyc, w wiosce dzieje sie zle, a do tego ta dzisiejsza sprawa z Donutem... Zebralismy sie tu, w warsztacie Skyarda zeby wspolnie obmyslic jakies rozwiazanie. Zacznijmy od tej sprawy z Gyda, Val I tym calym pojedynkiem. Moze macie jakies pytania, jesli tak to zadajcie je teraz, Ja przysiegam, ze nie bede klamal. Nie moge przed wami niczego ukrywac, w takiej sytuacji.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik Rymarz
@ridcully

Jarlu, przede wszystkim, kim byli czy też są Valeria i Tillman? Jak została "magia" zneutralizowana. Co to za magia? Kim są ci dziwni słowianie? Byłeś pewny tego, że wygrasz z Jarlem? Kim jest "antymag". Znasz tajemnicę Gydii?

I dlaczego plujesz na Odyna i to jeszcze w dodatku publicznie?

Mam nadzieję że nie za dużo pytań na raz. Ale to i tak te główne.
@Queltas: Horundzie, co do Tillmanna, wiem ze byl bratem Valerie. Sporo wiecej wiem o jego siostrze. Gdy Wygralem turniej, poprosilem starego jarla o reke Valerie w nagrode. Ten niezbyt chetnie, ale sie zgodzil. Warunkami bylo to, ze musze sie jej spodobac, a takze nie opuszcze wioski przez 10 kwartalow. Na spotkaniu dosc dokladnie mnie wypytala o moje intencje, chyba jej sie spodobaly, bo ukazala mi prawde o jarlu I tych wielkich
Slothi - administrator kartograf kapłan(?) radny

Więc to prawda że stary jarl wprowadził to wioski maga. Nic dziwnego że zle rzeczy się dzieją, do tego czasu radziliśmy sobie doskonale bez rzadnej pomocy sił ponadnaturalnych, szczególnie od pogan.
Nalegam na jak najszybsze jej wydalenie.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik Rymarz

Czyli Gydia jest magiem, a Valerie jest jej przeciwnością. Mam wrażenie że jest tu jakaś wojna dwóch wielkich sił, o której nie mieliśmy pojęcia, aż do dziś. Pytanie ilu jest antymagów i ilu "magów" wokoło nas. Czy TIllman chciał nas wykorzystać, żeby zacząć badać tę wyspę Anglosasów? Czy ona może uczyć neutralizacji innych?
Slothi - administrator kartograf kapłan(?) radny

Nie potrzebujemy nikogo kto operuje w jakikolwiek sposób takimi siłami. Jesteśmy dumnymi nordami, którzy pokonują innych za pomocą swojej siły i łaski bogów, a nie jacyś frankowie czy słowianie którzy muszą uciekać do jakiś sztuczek. Przypomnieć mam kto jest patronem wszelakich takich sztuczek? Loki, a nie chcemy mieć doczynienia z kimkoliwek kto korzysta z jego mocy.
@Queltas: Nie znalem zamiarow Tillmanna. Nadal wierze, ze chcial dobrze. Nie znam dokladnie jej zdolnosci, jak mowilem. Mozemy Dzisiaj Ja wypytac.
@TynkarzCzwartejSciany: Skyardzie, wybralem was, poniewaz jestescie szanowanymi wikingami, I zyjecie na tym swiecie dluzej niz Ja. Znam swoje mozliwosci, I Sam bym nie podolal. @Diamond-kun: Slothi, gdyby nie ona, Skyard tu obecny I pozostala dwojka pewnikiem by zmarla, skoro nie szkodzi, a jedynie wyrownuje szanse... Nie rozumiem czemu
@Diamond-kun: Prosilem ja, by przyjela nasze wierzenia. Odmowila, twierdzac ze to jej bogi daja jej moc rozpraszania, mozemy chyba z tego wywnioskowac, ze inni bogowie daja moce podobne. Jednak z tego Co zauwazylem, my zadnych nie posiadamy. Ah, zapomnialbym! Mowila, ze nadchodzi (wyraznie sie wzdryga) Ragnarok.
A Co do zaufania, czy uratowanie naszych trzech ludzi w walce z tymi potworami nic nie znaczy?
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik Rymarz

Wojna pomiędzy bogami. Świątynia powinna zostać jak najszybciej odbudowana i nasi bogowie udobruchani, pewnie sami już to widzą, że nadchodzi zagrożenie od innych. Nie zostawią nas i być można na nas też czymś pobłogosławią. A jeśli już to zrobili to znaczy, że siłą naszyc mięśni i rozumów musimy walczyć!

Valerie będzie musiała dokładnie opisać jak "rozprasza magię", może to nie ma nic wspólnego z bogiem, tak