Wpis z mikrobloga

Tldr: mój dziadek jest propisowski i trudno się z nim dogadać jeśli chodzi o politykę.

Mój dziadek jest bardzo pro-pisowski i gdy mu dzisiaj oświadczyłem, że być może za kilka lat wyjadę do Niemiec na stałe i być może ogarnę sobie obywatelstwo (będąc wnukiem drugiego dziadka, który urodził się w Niemczech, podobno nie byłoby to trudne, pracuje obecnie w niemieckiej firmie, trzeba byłoby się przenieść do ich macierzystych oddziałów, co też jest spokojnie możliwe), gdy w Polsce za sprawą obecnej władzy dzieje się to, co się dzieje, to oczywiście rozpoczęła się sroga dyskusja, że:
Rząd rozdając pieniądze robi dobrze bo to przyszłość dla kraju, że te dzieciaki z patologii na które idzie 500+ za sprawą tego ogarną się i będą pracować uczciwie,
Teraz Polska zaczyna kwitnać i rozwijać się bo są np plany budowy Centralnego Portu Lotniczego (tu śmiesznie, podaję zawsze argument, że po co nam CPL skoro w Niemczech są dwa ogromne i trzeci, berlinski, w budowie, to mi zarzucił, że mówię jak opozycja, która używa tego samego argumentu, bo po co się rozwijać jak można wszystko oddać Niemcom),
Jak mi zabiorą te kilka zł podatku więcej żeby oddać innym bo zarabiam te 3,5k+ to na pewno mi się nic nie stanie (no nie stanie, ale wolałbym mieć nawet te 50 zl więcej niż nie mieć),
Że pieniądz z 500+ zwiększa obrót gotówką (a o inflacji nie powiedział),
Że poprzednie rządy nakradły, rozwaliły gospodarkę, że teraz trzeba długo naprawiać, a to potrwa.
Że rządy wszystkich państw są przeciwko Polsce, jak również zagraniczne firmy, które tylko działają na szkodę, nie umiał podać dlaczego,
Argument, który mnie rozwalił na łopatki. Mówi mi, że ja tak mówię, bo na pewno jestem już przesiąknięty treściami, które sugerują mi operatorzy komórkowi. Eee... Spytałem o co chodzi, a on na to, że sieci komórkowej są w rękach zagranicznych i dlatego dają w internecie w telefonie same antypolskie treści... Wtf. Mimo, że dziadek w sprawach komputera i internetu, mimo 80+ na karku porusza się bardzo sprawnie (serio, korzysta codziennie), to nie może zrozumieć, że w telefonie mam ten sam internet co on w komputerze... Więc antypolskie firmy dają antypolskie treści. I ja czytam to. Jak mu powiedziałem, że zaraz znajdę zarówno antypolskie jak i patriotyczne, to się zmieszał i coś tam zaczął mówić, że Wyborcza antypolska (akurat się zgodzę, nie jestem zwolennikiem opozycji).
Itd.
Chyba przestanę o tym, o polityce, z dziadkiem dyskutować, bo coraz bardziej zjada mu mózg propaganda :/ nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej strony, ale już merytorycznie nie da się z nim porozmawiać :( na pewno nie odkryłem Ameryki, bo ze starymi ludźmi tak jest, ale to przykre.

Ale uwaga, teraz najlepsze. Oglądamy dekoracje mlociarzy z Berlina i hymn śpiewała jakaś kobieta, dziadek na to, że to dlatego, że Niemcy robią nam pod górkę, zamiast zagrać normalnego hymnu, to śpiew jest. No #!$%@? (°°
#rodzina #dziadek #zalesie trochę #polityka
  • 4
@Herubin z tą komuna to też trafnie, bo dziadek narzeka na kapitalizm i czuje sentyment do komuny, np nie może przeboleć, że on mieszkanie dostał od państwa, a ja dzisiaj muszę kupić za grube pieniądze...