Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #downhill #mtb i może #poznan. Chciałbym zacząć uprawiać downhill. Zawsze mnie to kręciło tylko jak zacząć? Czy porywać się od razu na jakiś dobry rower? Specialized Demo 8 mnie urzekł. Jest dość tanio do dostania na olx, tylko czy to nie przesada na początek?
  • 25
@Vibbom: Ja na początek przyatakowałem Rockrider 540S z Decathlonu - nie jest to sprzęt do harkorowej jazdy ale początkowo cos takiego spokojnie wystarczy. Z pewnością nie ma co się na tym etapie pakować w wysokiej klasy sprzęty bo później i tak będziesz się irytować różnymi decyzjami w miare wgłębiania się w detale. Inna sprawa że ten Rockrider to świetna baza do rozbudowy.
ale początkowo cos takiego spokojnie wystarczy.


@Vibbom : Nie.

Z pewnością nie ma co się na tym etapie pakować w wysokiej klasy sprzęty


@Vibbom Jeżeli wiesz co to jest DH to chcesz zaczynać na sprzęcie do DH. Prosi mogą sobie dla zabawy i na Wigrach jeździć jeździć, początkujący atakując trasy DH na sprzęcie nie do DH zrobi sobie poważną krzywdę, a sprzęt błyskawicznie #!$%@?. Więc nie musi to być sprzęt wysokiej klasy
@dran2
@Saeglopur
A właśnie oglądam tego Rockridera i wydawał się bardzo fajny. Czyli jednak to nie sprzęt do tego? Mieszkam w Katowicach. Wolałem Poznań bo może ktoś ogarnięty z tego miasta mógłby zobaczyć rower z ogłoszenia na Olx. Co w takim razie na początek? Domyślam się że tylko używka wchodzi w grę. Na Olx są Specialized praktycznie jak nowe. Pewnie bogatsi rodzice kupowali dzieciom żeby dojeżdżały do szkoły...
@Vibbom: Nie to sprzęt do "Przeznaczenie: na sportowe wycieczki rowerem górskim. "
Za to wyraźnie napisane że "Nieodpowiedni do jazdy All Mountain, Enduro, BMX." O DH nawet nie wspomnieli bo chyba im to do głowy nie przyszło.
@dran2 rozumiem. A jest coś w ofercie Decathlonu wartego uwagi? Bo nie ukrywam, nowe to nowe. Upgrady można później porobić. Uczyć się będę jeżdżąc na górę Żar bo to chyba najbliżej mojego miasta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vibbom: ja tam od cross sign ds zaczynalem, a w decatlonie, nic nie kupisz dobrego. Najlepiej to uzywke, tylko trzeba wiedziec czego szukac. Jak ty nie masz pojecia o jezdzie nawet MTB, to najlepiej zaczac od sztywniaka, co z tego jak pojedziesz na wyciag, jak bedziesz walczyl tam o zycie.
@kaktusx22 skakałem już na gównorowerach w lesie więc jak wtedy się nie zabiłem to teraz też się nie zabiję :D

Dobra krótka piłka. Uważacie że na pierwszy rower nadaje się Specialized Demo 8 czy nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vibbom: a ja nie pamietam xd. Na stronce producenta bedziesz mial cale info. Rozmiar sobie dobry wez, mniejszy lepszy na zakretasy a wiekszy bedzie stabilniejszy na traskach typu łudududududud (proste z kamieniami).
@kaktusx22 myślę że budżet to 5-6 tysięcy ale rozważę więcej. Ogłoszenie które podałem mnie urzekło bo gość rozważy wymianę na samochód a mam jeden za zbyciu który nie jest mi potrzebny. Mógłby pokryć część kosztu. Tylko nie znam się na tym co tam jest. Jakby chociaż rama była warta tych pieniędzy to bym go kupił. Do Bielska mam niedaleko.
@kaktusx22 no tylko wiesz. Cały czas mam z tyłu głowy że może mi się to nie spodobać. Najmłodszy już też nie jestem. Sportowcem nie będę, a zostanę z rowerem na sprzedaż.