•  

  Hej, potrzebuję porad - właściciel mieszkania, które wynajmowałem przysłał mi absurdalne 11k PLN do zapłaty za rzekome szkody na mieszkaniu. czy prokuratura przyjmie mi to jako próbę wyłudzenia?!?!
  Kaucji oczywiście nie zamierza oddać. po prostu jestem w takim szoku, że serio nie wime co z tym robić. Gość chciał się na piwo spotkać, a nagle otrzymuję list i per PAN...
  #prawo #nieruchomosci #niewiemjaktootagowac #pomocy
  Gość jest #programista15k w #uk #unaswuk

  •  

   @SSssser: A co według niego zostało zniszczone ?

  •  

   @SSssser zalezy co masz w umowie, ale generalnie ciezko mu bedzie ugrac cos poza kaucja. Czesto zasada jest taka ze ostatniego czynszu sie nie placi bo ma kaucje w wysokosci czynszu wlasnie. No chyba ze rzeczywiscie zniszczyles cos.

  •  

   @fishery: @Geraltzkiwi: póki co musicie mi wierzyć, że absolutnie niczego nie zniszczyłem, na większość mam zdjęcia wykonane pierwszego dnia po wprowadzeniu, ale niestety nie na wszystko...
   Mieszkanie wysprzątałem i przy odbiorze czyściłem to, do czego mieli zastrzeżenia - tak, żeby nie mogli ani grosza potrącić z kaucji!
   Jak widać za sprzątanie meiszkanie 50m policzył 500zł, do tego oddzielnie czyszczenie kratek i tapczanu i materaca - posiadam rachunek, że czyściłem łóżko, bo jebało moczem! łóżka nie udało się odprać i oddałem tak jak zastałem.
   Szok, pizda #programista15k z UK nawet za granico musi polaczkować?

   źródło: i.imgur.com

   +: ste3
  •  

   @SSssser: Tam były takie wypasy że cena za drzwi lodówki tyle co za nową lodówkę ? ( ͡° ʖ̯ ͡°).
   Generalnie kaucja poszła się raczej jebać chyba że chce Ci się szarpać... A jego pismo możesz olać i kazać Panu spierdalać że tak powiem.

  •  

   @fishery: mieszkanie "10-letnie", luksusów absolutnie nie było, lodówka jak sądze mogła kosztować 2k (10 lat temu!!!), bo kolor szary... ale kurwa, to jest tak absurdalne, że nie chcę odpuścić i nie oddam ani złotówki, a co dopiero 2800 kaucji (2x miesięczny czynsz)

  •  

   @SSssser daj spokoj. W dupie sobie moze wsadzic to wyliczenie. Malowanie mieszkania po wynajmie to psi obowiazek wlasciciela a nie Twoj. Zniszczenia wynikajace z normalnego uzycia nie powinny wplywac na zwrot kaucji. Nie wiem jak pozostale zniszczenia ale ogolnie nic nie musisz robic bo pokozaczy a jak nic nie ugra to odpusci.

   +: adekad, f...k +4 innych
  •  

   @SSssser: Średnia cena za malowanie to 5zł m2. Jak Tyś upierdolił 900 m2 ścian ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @fishery: mieliśmy orgie i rzucaliśmy kałem - ca cały blok chyba nam obliczyli.
   @Geraltzkiwi: ale przecież z czymś takim trzeba walczyć!! to jest oszustwo i zastraszanie!

  •  

   @SSssser narazie tylko wystawil rachunek. Nie pokazales nic z zastraszania. Jak rzeczywiscie bedzie szantazowal czy straszyl to inna sprawa. Nagrywaj i zapisuj wszystko co pisze/mowi.

  •  

   @SSssser Malowanie mieszkania po wynajmie to psi obowiazek wlasciciela a nie Twoj.

   @Geraltzkiwi: a i tu się kolego możesz zdziwić:

   Art. 681. Do drobnych nakładów, które obciążają najemcę lokalu, należą w szczególności: drobne naprawy podłóg, drzwi i okien, malowanie ścian, podłóg oraz wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych, zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu wody.

   Ale ten właściciel o którym pisze OP to jakoś ciężki debil

  •  

   @staryhaliny „do najmu lokali mieszkalnych mają zastosowanie przepisy art. 6b ustawy o ochronie praw lokatorów (u.o.p.l.) (…), które szczegółowo określają obowiązki najemcy w zakresie ponoszenia nakładów na wynajmowany lokal. Zatem (…) przepis art. 681 k.c., może mieć do najmu lokali mieszkalnych zastosowanie wtedy, jeśli strony postanowiły skorzystać z art. 6f u.o.p.l. i w umowie najmu lokalu niewchodzącego w skład publicznego zasobu mieszkaniowego, ustalić odmiennie obowiązki najemcy wymienione w art. 6b u.o.p.l. (o ile postanowiły poddać te obowiązki reżimowi wynikającemu z wymienionych przepisów k.c.)”.

  •  

   @staryhaliny: @Geraltzkiwi: Ja nie mam zapisu, że muszę odmalować ściany, ale przyszłym najemcom tak chciał dowalić, wszyscy pouciekali.

  •  

   @Geraltzkiwi: a treść artykułu 6b ustawy o ochronie praw lokatorów brzmi:

   ------
   1. Najemca jest obowiązany utrzymywać lokal oraz pomieszczenia, do używania których jest uprawniony, we właściwym stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym określonym odrębnymi przepisami oraz przestrzegać porządku domowego. Najemca jest także obowiązany dbać i chronić przed uszkodzeniem lub dewastacją części budynku przeznaczone do wspólnego użytku, jak dźwigi osobowe, klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia zsypów, inne pomieszczenia gospodarcze oraz otoczenie budynku.

   2. Najemcę obciąża naprawa i konserwacja:
   1) podłóg, posadzek, wykładzin podłogowych oraz ściennych okładzin ceramicznych, szklanych i innych;
   2) okien i drzwi;
   3) wbudowanych mebli, łącznie z ich wymianą;
   4) trzonów kuchennych, kuchni i grzejników wody przepływowej (gazowych,elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien, brodzików, mis klozetowych, zlewozmywaków i umywalek wraz z syfonami, baterii i zaworów czerpalnych oraz innych urządzeń sanitarnych, w które lokal jest wyposażony, łącznie z ich wymianą; 
   5) osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, z wyłączeniem wymiany przewodów oraz osprzętu anteny zbiorczej;
   6) pieców węglowych i akumulacyjnych, łącznie z wymianą zużytych elementów;
   7) etażowego centralnego ogrzewania, a w przypadku gdy nie zostało ono zainstalowane na koszt wynajmującego, także jego wymiana;
   8) przewodów odpływowych urządzeń sanitarnych aż do pionów zbiorczych, w tym niezwłoczne usuwanie ich niedrożności;
   9) innych elementów wyposażenia lokalu i pomieszczeń przynależnych przez:
   a) malowanie lub tapetowanie oraz naprawę uszkodzeń tynków ścian i sufitów,
   b) malowanie drzwi i okien, wbudowanych mebli, urządzeń kuchennych, sanitarnych i grzewczych.

   ------

   Nie jestem prawnikiem i nigdy nie miałem zawodowo do czynienia z "mieszkaniówką", ale jak rozumieć powyższe?

   +: ste3
  •  

   @staryhaliny Jak wylejesz czarna farbe na biala sciane to musisz to odmalowac, ale jak nie zniszczyles nic, a sciany sa zabrudzone w wyniku normalnego uzytkowania przez dlugi okres to po stronie wlasciciela jest remont lokalu. Wyliczenie ktore dostal @SSssser zawiera "malowanie mieszkania wraz z materialami" co jest smiesznym naduzyciem bo nikt normalny nie bedzie odmalowywal czyjegos calego mieszkania. Pozostale pozycje, o ile faktycznie nic nie zostalo zniszczone to juz powazne naduzycie i w przypadku ponaglen/grozb moze zostac potraktowane jako proba wyludzenia.

  •  

   @SSssser: lol.. Jakiś cięższy kretyn. uszczerbienie płyty za cenę nowej płyty.. No i zachwyciło mnie usunięcie plamy po oleju z miejsca garażowego za 500zł. (ʘ‿ʘ)

  •  

   @maur: tam jest masa smaczków - czyszczenie czystego mieszkania - 500zł, ALE JESZCZE dodatkowo usługa czyszczenia kratki wentylacyjnej w kuchni;D narożnik jebał moczem, prałem go i walczyłem pół roku żeby zabić ten zapach - a teraz dostaję 120zł za przebarwienia powstałe na narożniku od mojego przemycia wodą.

  •  

   @Geraltzkiwi: ściany nietknięte przeze mnie, słabo pomalowane, ale tak już objąłem w #poznan mieszkanie za 1400zł, co było dobrą ceną jak za wyposażone 50m w nowym bloku i z miejscem posotojowym. Najlepsze, że dojebali się sufitu w łazience - tam ktoś maznął nawet nie jedna warstwę i widać płytę karton-gips - no i teraz wychodzi na to, ze ja zlizałem tę farbę;D
   @staryhaliny: jesteś po stronie właściciela mieszkania, który chce mnie w biały dzień ojebać?Gdybym musiał mu zapłacić 11k, to moje roczne oszczędności, na które bym musiał się zmusić i zrezygnować z hobby i godnego życia...

  •  

   @Geraltzkiwi: tam jest również mowa o konserwacji. I wyraźnie napisano "malowanie lub tapetowanie ORAZ naprawę uszkodzeń ty tynkow...". Czy malowanie to konserwacja czy naprawa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Abstrahuje od wyliczenia tego gościa, bo to jakiś kosmos i próba wyłudzenia. Chce po prostu przy okazji ustalić jak to jest z tym malowaniem.

  •  

   @SSssser:

   Jesteś po stronie właściciela mieszkania
   nie. I nie wiem skąd wysnuwasz takie wnioski. Napisałem wyżej że ten twój wynajmujący to jakiś debil. Więc nie zarzucaj mi bzdur! Nawet do ciebie nie pisałem tylko rozmawiam z @Geraltzkiwi. Jak się wpierdzielasz w środek dyskusji to przeczytaj przynajmniej co zostało już napisane

  •  

   @SSssser możesz wystawić gdzieś zdjęcia?
   Mamie mej kiedyś ludzie wynajmujący dom zalali wszystkie pomieszczenia i wnieśli się bez słowa, jak po dwóch tygodniach pojechała.. Po dwóch tygodniach jak woda stała po kostki wszedzie: Zrywanie wszystkich podłóg na dzień dobry. A potem się okazało jeszcze, że na kradzieży prądu ich złapali, ale umowa była na właścicielke domu, więc ona musiała płacić karę.
   A tu kretyn Ci wylicza czyszczenie kratek i plamy oleju.. Dobrze ze po czyszczeniu plamy nie policzył Ci odmalowania tego miejsca postojowego!

  •  

   @staryhaliny: wybacz, mam zszargane nerwy tą absurdalną sytuacją;D no wiem, ze jesteś po mojej stronie, ale udowadnianie, że czasem trzeba odmalować ściany mnie boli:(

  •  

   @maur: swoją drogą dziś wbiłem do hali garażowej i póki co nie jest to wyczyszczone, a minął miesiac od kiedy się wyniosłem - roszczenia wysłał dziś, w zasadzie po terminie zwrotu kaucji...
   Remont mieszkania trwa - widać przez okna (remont planowany, szkoda, że wymyślił, ze może ja za niego zapłacę...)

  •  

   @maur: Myślę o zrobieniu znaleziska, gdzie postaram się udowodnić swoje racje, może pokażę imię i nazwisko własciciela - wysłał mi żądanie zapłąty, więc tajemnica korespondencji zezwala mi na pełną publikację treści i nadawcy jak dobrze przyswoiłem... myślisz, że taki temat chwyci?
   Najgorsze, chyba ze nie mam zdjeć trzech wgniotek w lodówce i płyty indukcyjnej oraz tego w jakim stanie oddałem mieszkanie;/

  •  

   @SSssser: ogólnych mieszkania zdjęć też nie zrobiłeś? Trochę szkoda..
   Próbuj ze znaleziskiem, nic nie tracisz, a taki rachunek piękny na 11k może chwycić - chociaż tutaj też szkoda, że nie masz zdjęć.

  •  

   @maur: https://www.olx.pl/oferta/atrakcyjne-mieszkanie-w-nowym-bloku-garaz-grunwald-CID3-IDuY21r.html moje ogłoszenie, cena wyższa po uwzględnia odświeżenie mieszkania i aktualną drożyznę na rynku i zachłanność własciciela

  •  

   @SSssser: zdjęcia "przed" bez zdjęć "po" to nic nie dadzą. Próbuj ze znaleziskiem, a dalej w kolejności jakąś poradę prawną bym sugerował.

  •  

   @maur: mam zdjecia sporej liczby "szkód" wysłane mailowo pierwszego dnia zamieszkania, a "po" - cóż, te zdjecia z ogłoszenia są świeże, dodatkowo ciężko żebym zrobił wiecej wgniotek i mocniej wyszczerbił płytę...
   nosz kurwa, właściciel jest bezczelny, wiedział, w jakim stanie mieszkanie oddaje, a teraz pórbuje na mnie ugrać nowe mieszkanie, kurwa.

  •  

   cóż, te zdjecia z ogłoszenia są świeże, dodatkowo ciężko żebym zrobił wiecej wgniotek i mocniej wyszczerbił płytę...

   @SSssser: ee, ale tutaj https://www.olx.pl/oferta/atrakcyjne-mieszkanie-w-nowym-bloku-garaz-grunwald-CID3-IDuY21r.html ledwo widać płytę

  •  

   @maur: ta, wiem wiem, spóbuję się wbić tam w czasie remontu albo jak juz ktoś wynajmie i będę miał "po", ale nie "przed"

  •  

   @SSssser: > Umowa podpisywana z legalnie działającą firmą zarządzającą nieruchomościami i ona też przysyła co miesiąc fakturę.
   czyli to rachunek od firmy zarządzającej, nie od właściciela?

  •  

   @maur: wystawiała firma, odbiorcą wg faktury był właściciel, ale konto samo w sobie raczej było pośrednika. pośrednik też brał kaucje, a teraz właściciel chce mnie wyruchać, pośrednik umywa ręce...

  •  

   @SSssser: to może nie tyle właściciela wina, ile firmy. Rób znalezisko.

  •  

   @SSssser absolutnie nie wbijaj sie tam :D przeciez to nieuprawnione wejscie do prywatnego mieszkania chlopie. Dopiero moglbys miec przesrane.

  •  

   @Geraltzkiwi: ale jak mnie wpuszczą robole lub w szczególności przyszli najemcy?:D:D

  •  

   @SSssser a potem powiedza wlascicielowi ze byles i wszedles? Tak

  •  

   @SSssser: co za kurwa nie człowiek, dawaj jego FB na pm.

   I taguj #polakicebulaki

  •  

   @Geraltzkiwi: z robolami to rzeczywiscie nie wiem, ale przyszli najemcy przecież mogą mieć gości;)

  •  

   @staryalejary11: o, dzięki.
   a kontaktu do właściciela nie podam, bo to by tylko szkód narobiło mi, a skuteczność żadna

  •  

   @SSssser: spoko, jak wyjaśnisz sytuację to warto.

   Takie zachowania trzeba nagłaśniać i piętnować w naszym chorym społeczeństwie.

   +: SSssser
  •  

   @staryalejary11: o to to! tak jak pisałem, to jest jakaś patologia, która powinna podpadać pod jakiś paragraf

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement