Wpis z mikrobloga

@medi32 witamy w IT w Polsce XD.

A tak na serio to w czasie studiów robi się staże, albo szuka po korpo np Ericsson czy coś. Niektóre organizują takie cuda a jakieś doświadczenie zawsze wleci.
@medi32: ja oplułem kiedyś ten kierunek rozwoju, zniechęcił mnie do tego rynek. Jest PEŁNO, pełno testerów, albo wannabe testerów, będąc na grupie na fb co chwile pojawiają się osoby, które chcą się "przebranżowić", testowanie manualne ma jakby nie patrzeć najmniejszy próg wejścia, ani nie musisz umieć kodzić, ani nic, klepiesz bezmyślnie test case'y i przeklikujesz aplikacje, grunt to żeby ktoś gdzieś Cie wziął. Ogrom ludzi jest skuszonych wizją łatwych zarobków, pracodawcy
@Ravciu Chce zostać testem manualny tylko po to żeby móc się rozwijać w kierunku automatyzacji. Znam podstawy, podstawy sql i javy. Ale co mi to da? Najłatwiej, wiadomo, że się uczy w pracy.
@medi32: to na co czekasz? ogarnij sobie wszelkie narzędzia (jakieś jiry, testlinki)- im więcej tym lepiej. Ogarnij selenium (to naprawdę jest proste). Czekając i łudząc się pracy w testowaniu raczej nie znajdziesz, bo jest zbyt wiele ludzi takich jak Ty. Musisz się wybić spośród ogroma kandydatów. Java da Ci dużo, stwórz sobie jakieś portfolio (nawet jakiś totalnie banalnych programów w javie), byleby było widać, że coś robisz w tym kierunku, jak
@Ravciu Naprawdę muszę mieć super portfolio i perfekt znajomość języka żeby mnie ktoś przyjął na staż na manualnego? Zaraz bede mial istqb ale to też mi niewiele da bo wszyscy obecnie maja ten cert.

Co do jiry, to mam ją ogarnięta. Wolałbym się szybko uczyć nowych rzeczy w pracy a nie na własną rękę. Chcę być świadomy niewiedzy a nie myśleć że wszystko umiem a jak przyjdzie co do czego to dupa
@medi32: Jak wrzucisz ogłoszenie, że nie wymagasz doświadczenia, to zaleje Cię tona naprawdę nic nie wartych CV. HRowcy tani tez nie są i zamiast zmuszać ich do wertowania gównocv (nie mówię o doświadczeniu, a jakości CV) lepiej dać im inne zadania ;)

Więc zawsze możesz napisać do interesujących Cię firm, czy nie szukają junior testera to jeden. A dwa co masz w CV co przekona pracodawcę właśnie do Ciebie? Musisz myśleć
@medi32: ze stażem to nie wiem, aczkolwiek jak chcesz od razu normalnie pracować to im więcej będziesz wiedział tym będziesz atrakcyjniejszy na rynku pracy. Może w zalewie innych "no skilli" by Ciebie wypatrzyli, byś się wybił ponad przeciętność. Perfekt nie musisz znać, ale im lepiej tym - po prostu lepiej :D. Liznąć jakieś pętelki i inne pierdołki to chłopaczki/dziewczyny z technikum ogarniają w javie (jak nie wcześniej), sql to samo.
@Ravciu:
Ja nie mam ISTQB (będę miał za miesiąc, bo szef chce xD) ale nie można mówić, że to must have. Zwłaszcza, że zdawalność tego egzaminu to jakieś 90%. On świadczy tylko o tym, że ktoś sylabus przeczytał :/
@medi32: Jeżeli nie dostałeś żadnej odpowiedzi przez kilka miesięcy odpowiedź jest prosta - masz bardzo złe CV które z automatu leci do kosza.
Napisz na PW, jak chcesz je skonsultować