Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem. Duży problem, związany z rodziną mocno katolicką. Otóż jestem ateistą (w zasadzie patrząc na mój wiek i zachowanie jestem gimboateistą) i będę w tym roku przystępował do bierzmowania. Początkowo miałem iść rok wcześniej, ale stwierdziłem, że nie, bo byłem sceptyczny co do religii jak i do Boga. W kwietniu stałem się już w 100 % ateistą a nawet anty-teistą, bo zobaczyłem ile złego przynosi religia i ich wyznawcy. Więc #ateizm mocno.

Z tym że moja rodzina, szczególnie moi rodzice to typowi katole - bronią religii i mówią coś w stylu ''ale religia daje ludziom komfort!!!11'' do tego zabraniają mi się bawić w obrzędy Haloween, bo ''szatan, ludzie się cieszą a szatan też'' (kurcze, coś jest na rzeczy jeżeli 50 letni dorośli ludzie wierzą w te bzdety), nie wspominając o tym, że ojciec twierdzi, że człowiek potrzebuje Boga chrześcijańśkiego.
No i często im mówiłem że nie chce iść do kościoła, a mama przez to często płakała, że stawiam kolegów i gry nad wiarą w Boga itd, a tata i rodzeństwo mówili że ''dopóki nie skończysz 18 lat masz chodzić do kościoła i iść do bierzmowania''.

I tak przystępuje do bierzmowania w tym roku, wbrew mojej woli. Rany, ja nie wiem co zrobię po tym bierzmowaniu, a za każdym razem gdy o tym myślę nie czuję się dobrze.

I stąd, mam pytanie do mirków spod tagu #bekazkatoli co robić w takiej sytuaci!
(Nie chcę też robić inby kolejnej, bo ostatnim razem to się skończyło zabraniam telefonu i karą na konsole.)
Czy mam dalej siedzieć cicho i przystąpić do bierzmowania i być silnym, czekając do 18?

#bekazkatoli #gimboateizm #religia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 28
OP: @NorskArisk to dziwne, rodzice mi mówią i księża, że na spotkania trzeba iść, a tym bardziej do spowiedzi przed spotkaniem. Niby można podrabiać podpis, ale w mojej parafii są trudne do zrobienia. Nawet jeśli łatwe, to jednak oni się łatwo nie nabiorą i będzie wiadomo że podpis podrobiony.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Zkropkao_Na}
Czy mam dalej siedzieć cicho i przystąpić do bierzmowania i być silnym, czekając do 18?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie tylko do 18. Z postawieniem się rodzinie powinieneś zaczekać do momentu aż będziesz w stanie samodzielnie się utrzymać i miał własny dach nad głową.

Polecam przeczytać https://www.reddit.com/r/atheism/wiki/faq#wiki_should_i_come_out_to_my_parents_as_being_an_atheist.3F

Są tam też linki do wielu postów, które opisują jak rodzina potrafiła zepsuć życie dzieciom które chciały powiedzieć im, że nie chcą brać udziału w religii rodziców
MocnyŻniwiarz: @YKR23:

idz to tylko 1h a na spotkania chodzic nie musisz


u mnie trzeba było chodzić co tydzień na spotkanie

90 minut słuchania księdza plus odgrywanie jakichś scenek w stylu "jak powinien zachować się dobry katolik w danej sytuacji"

poszłam na to z 2 razy zanim stwierdziłam, że szkoda mi czas. w sumie nawet nie wiem po co tam poszłam, bo od gimnazjum nie chodziłam ani na religię w