Wpis z mikrobloga

Ok Mirabelki i Mirki. Wiem ze zielonka ale moze uda sie dzieki wam uzyskac dobre porady.
Mam 25 lat. Bmi okolo 30-31
Pogranicze nadwagi a otylosci ale jestem wysoki wiec nie jestem jakis gruby.

A teraz nie wiem ale przez te upaly idac na spacer nawet w godzinach mocno popoludniowych w cieniu czuje ze umieram. Zle sie czuje, jestem odrealniony od swiata. Czuje jakbym mial zemdlec.
Oczywiscie uzupelniam plyny wodą ale pomaga to doraznie. Ale jak juz wejde do domu wlacze wiatrak albo wejde do auta z klimą wraca zycie.

I tak mysle sobie jakie badania sobie zrobic aby zobaczyc co bylo przyczyna no bo nie jestem tak sobie mysle 90 letnim staruszkiem (nie obrazajac tych ludzi) ktory ma otylosc 3 stopnia tylko no znacznie mlodszy a juz mam ochote zamawiac smieciarke.

3 miechy temu badania robione krew, cholesterol wszystko okej z cukrem na granicy normy.

#medycyna #pytanie #szpital #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #lekarz #pomocy
  • 19
@bellazi hm ciekawie.
Glukoza na czczo robiona. Wynik mocno na granicy ale lekarka mowila ze nie trzeba w tej kwesti wtedy nic dalej robic chyba ze prywatnie.
Bo chcialem test glukozy zrobic (2 lata temu robilem i bylo ok). Ale to tylko tez glukozy ze wpierwcmam pobierana krew na czczom wypilem glukoze. Po godzinie znow pobierana krew i po godzinie znów.
Ale Ty wspominasz o krzywej cukrowej i insulinowej. Czyli ja mialem
@bellazi
Strasznie sobie wkrecam rozne rzeczy a mialem dziwne strzaly z cukrem kiedys.
Wiec mysle podejsc do tegi dosc mega porzadnie zeby wiedziec na czym czlowiek stoi

Ale zrobie badania wstepnie
-krew
-biochemia jony(sod,potas w surowicy)
-alt
-lipidogram(cholesterol calk w surowicy)
-cholesterol ldl w surowicy
-hdl w surowicy
-triglicerydy
-hormony tsh ft3 ft3 anty tpo i anty tg
-glukoza w osoczu
-hemoglobina glikowana (hb1ac)
-mocz
- krzywa curkowa i insulinowa
-mysle tez
@bellazi okej najpierw badanka strzelic. Potem pomyslimy o diecie. Chociaz ja po prostu musze duzl jesc zeby byc najedzonym ale to inny temat. Palenie szlugów to tez slabo co nie :/

Dzieki za pomoc