Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Witajcie Kilka miesięcy temu rozstałem się z dziewczyną a raczej zostawiła mnie. Tydzień temu odezwała się moja ex i tak w trakcie rozmowy przypadkiem zapytała czy hehe nie pojde z nia na studiowkę bo bolec ją wystawił. Powiedziała że nawet za mnie zapłaci bo sprawa jest pilna i musi szybko określić w szkole z kim idzie. Ja się zgodziłem, powiedziałem ze chetnie pojde, ona juz szuka butów, sukienki makijazystki i tak dalej...
  ...Ona jeszcze nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #rozowepaski #zwiazki #logikarozowychpaskow #warszawa
  pokaż całość

  odpowiedzi (120)

 • avatar

  Mireczki i mirabelki, no wkurw mnie ogarnął.

  Syna mam, level 12. Chłopak uczy się bardzo dobrze, jest ambitny, bierze udział w konkursach. Postawił sobie jasny cel - stypendium.

  Szkoła weszła w projekt, który wymaga uczestnictwa w dodatkowych zajęciach (obowiązkowo - jedna nieobecność i wylot). Młody się oczywiście napalił, jeździ na te zajęcia mimo, że dłużej w szkole musi być. Stypendium miał wynosić 200 zł co miesiąc przez rok, pod warunkiem posiadania wysokiej średniej na półrocze. Zacisnął poślady i na półrocze średnią ma w szkole największą, więc już w myślach tę kasę wydawał.

  No i co się okazało? Dostali niedawno do wypełnienia wniosek o stypendium, gdzie oprócz wysokiej średniej jest warunek, iż stypendium dostaną uczniowie, których dochód w rodzinie nie przekracza bodajże 800 zł brutto na osobę. Czego we wcześniejszym regulaminie nie było (przeczytałem dokładnie).

  No i młodego, jak dostał wniosek, szlag trafił. Jak nam wygarnął w domu, czemu on się uczy, stara, jeździ na te dodatkowe zajęcia, nie ma czasy na LOL-a nawet, a jakiś [cenzura] głupek odrobi tylko parę zadań domowych i dostanie za to kasę. No i weź odpowiedz dziecku, dlaczego, skoro człowiek przeklina w myślach jeszcze bardziej.

  I tak właśnie szkoły pozbywają się talentów. Bo jaką młody znajdzie teraz motywację do nauki, jak wie, że zostanie wydymany? Niby ten PRL minął, ale chyba nie do końca... #zalesie #szkolastandard #smuteczek
  pokaż całość

  odpowiedzi (206)

 • avatar

  Na YouTube jest nowy reportaż niemieckiej telewizji o Polakach którzy osiedlają się we wschodnich Niemczech.Tytul reportażu " Coraz więcej Polaków w Meklemburgia-Pomorze Przednie "
  A pod filmem komentarze Niemców, komentujących tą całą sytuację

  Komentarz z największą liczbą lajków
  "Dlaczego funkcjonuje integracja!? .Bo Polacy chcą się dopasować i mają ochotę się integrować.Powiem tylko : Serdecznie witamy"
  Kiolejny wpis
  " Jedyna różnica między Polakami i Niemcami to bariera językowa.Integracja następuje bez problemow.Ladnie widzieć że Meklemburgia-Pomorze Przednie się nie wyludnia."
  Inny
  "Polacy możecie wszyscy przyjechać.Potrzebujemy więcej rozsądnych ludzi jak wy... "

  I tak dalej .. Strasznie ci Niemcy .

  #ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

  Link do reportażu na YouTube
  https://youtu.be/10Z-plnu0jU

  #4konserwy #neuropa #polska #emigracja
  pokaż całość

  odpowiedzi (58)