Wpis z mikrobloga

Dwie analogiczne sytuacje. Za jedną użytkownik dostaje bana, a przy drugiej takiej samej, moderacja nie widzi problemu. Mimo tego, że jest jeszcze gorsza, bo obraża przedmiot kultu religijnego. Pomimo moich zgłoszeń wpis dalej wisi:
https://www.wykop.pl/wpis/34306631/polak-bekazkatoli-ateizm-nosaczsundajski/
A tutaj użytkownik dostał bana:
https://www.wykop.pl/wpis/34336869/odnosnie-afery-gdy-moderowanie-wejdzie-za-mocno-ud/

Znieważono tutaj przedmiot czci religijnej poprzez zestawienie go z małpą, więc przypominam:

"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

To nie jest pierwsza sytuacja tego typu.

  • 29
@Koliboli: Nazwanie kogoś małpą bez kontekstu i uzasadnienia a humorystyczne wrzucenie mema z małpą polakiem i pokazanie małpiej głupoty (hipokryzji) to jednak dwie różne rzeczy.
@Koliboli: Twierdzenie, że obrazek obraza czyjekolwiek uczucia religijne (już pomijając to, że taki koncept jest absurdalny) jest po prostu śmieszne, nie ma bowiem tutaj przedstawienia jakiejś religijnej postaci (Jezusa, Marii czy nawet katolickiego kapłana) w postaci małpy, tylko osobę przyjmującą komunię - i to wcale nie dlatego, że tę komunię przyjmuje, a ponieważ ukazuje ludzką hipokryzję: osoba małpy najpierw obraża innych ludzi i im źle życzy, by potem z czystym sumieniem
@Karbon315: Pewnie dlatego, że w pierwszym przypadku odnosimy się do koloru skóry (a pewnie też innych cech, np. inteligencji czy swoistej dzikości), a w drugim absolutnie - Polak ukazywany jest jako małpa tylko dzięki jednemu z filmów Testovirona, który, zdaje się, to zapoczątkował.
Twierdzenie, że obrazek obraza czyjekolwiek uczucia religijne (już pomijając to, że taki koncept jest absurdalny) jest po prostu śmieszne, nie ma bowiem tutaj przedstawienia jakiejś religijnej postaci (Jezusa, Marii czy nawet katolickiego kapłana) w postaci małpy, tylko osobę przyjmującą komunię - i to wcale nie dlatego, że tę komunię przyjmuje, a ponieważ ukazuje ludzką hipokryzję: osoba małpy najpierw obraża innych ludzi i im źle życzy, by potem z czystym sumieniem przyjąć sakrament
@Koliboli: Nie wiem, czy rozumiesz słowo rasista - w jaki sposób odniosłem się do jakiejkolwiek rasy w negatywny sposób? Masz chyba na myśli coś w rodzaju ojkofobii, lecz i tu jesteś w błędzie. Nic, w tym co napisałem, nie było subiektywne, nie było "dla mnie", a po prostu wyjaśniłem ci, co przedstawia mem (mówisz, że nie trzeba ci tłumaczyć, a swoim komentarzem pokazujesz, że nadal nie rozumiesz). Wyjmujesz małpę z kontekstu,
po prostu wyjaśniłem ci, co przedstawia mem


@Tadeusz_Radziwill: Nie tłumacz mi rzeczy banalnych i oczywistych, bo to jest aż żenujące i robisz z siebie człowieka niepoważnego. Skup się na tym raczej co ci napisałem i czego nie przyjmujesz do świadomości.
Przedstawianie rzeczy świętej razem z małpą, tak jak wyżej, jest znieważające. Niezależnie od kontekstu.

@Tadeusz_Radziwill: Przyrównywanie do małp Polaków cię nie razi, ale murzynów już tak. No, jednak zastanowiłbym się
Przyrównywanie do małp Polaków cię nie razi, ale murzynów już tak. No, jednak zastanowiłbym się nad tym, czy aby na pewno nie jesteś rasistą.

Ponadto używasz określenia "typowy Polak" w kontekście jakiejś małpy.


@Koliboli: weź mi może powiedz czy jeden mem używany na wypoku od kilku miesięcy stawiasz na równi z niewolnictwem i dajmy na to rzezią jakiej dopuścili się belgowie w kongu. ilu polaków zginęło przez nosacza?
jedyny niepoważny człowiek
weź mi może powiedz czy jeden mem używany na wypoku od kilku miesięcy stawiasz na równi z niewolnictwem i dajmy na to rzezią jakiej dopuścili się belgowie w kongu. ilu polaków zginęło przez nosacza?


@Clark_Nova: Co to ma do rzeczy?
@Koliboli: Używam określenia w kontekście mema. Po raz kolejny udowadniasz, że go nie rozumiesz. Nie mów mi, że jestem niepoważny, skoro zupełnie ignorujesz to, co się do ciebie mówi, twierdząc, że to oczywiste - pewnie, że oczywiste, ale nie dla ciebie najwidoczniej. Nie będę się skupiał na tym, co piszesz, bo to jest bzdura i staram ci się to wyjaśnić. Kontekst jest ważny, a mówiąc że nie po prostu się ośmieszasz.
Po raz kolejny udowadniasz, że go nie rozumiesz. Nie mów mi, że jestem niepoważny, skoro zupełnie ignorujesz to, co się do ciebie mówi, twierdząc, że to oczywiste - pewnie, że oczywiste, ale nie dla ciebie najwidoczniej.


@Tadeusz_Radziwill: Nie bądź śmieszny.

Nie będę się skupiał na tym, co piszesz, bo to jest bzdura i staram ci się to wyjaśnić. Kontekst jest ważny, a mówiąc że nie po prostu się ośmieszasz.


@Tadeusz_Radziwill:
@Koliboli: "Przyrównywanie do małp Polaków cię nie razi, ale murzynów już tak" - chociażby nazywanie tego stwierdzenia tutaj rasistowskim z uwagi na to, że pozwalam obrażać Polaków, a nie pozwalam murzynów. Nie pozwalam nikogo, po prostu zauważam, że nazywanie czarnoskórego małpą jest w oczywisty sposób bardziej krzywdzące. Czego nie widzę? Mówisz, że obrazek jest krzywdzący - ja twierdzę odwrotnie i tłumaczę ci dlaczego, a ty twierdzisz, że jestem śmieszny i nie
@Koliboli: Nie wiem, co jest w tym śmiesznego - powiedziałeś coś idiotycznego, nie będę kontemplował twoich wypocin, staram ci się za to wytłumaczyć, dlaczego są one pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej. "xD" - świetny argument, takim samym mógłbym podsumować cały twój pierwszy post.
chociażby nazywanie tego stwierdzenia tutaj rasistowskim z uwagi na to, że pozwalam obrażać Polaków, a nie pozwalam murzynów. Nie pozwalam nikogo, po prostu zauważam, że nazywanie czarnoskórego małpą jest w oczywisty sposób bardziej krzywdzące. Czego nie widzę? Mówisz, że obrazek jest krzywdzący - ja twierdzę odwrotnie i tłumaczę ci dlaczego, a ty twierdzisz, że jestem śmieszny i nie widzę, co piszesz. Widzę, tylko nie podajesz żadnych argumentów, odwracasz na dodatek kota ogonem.
nazywanie czarnoskórego małpą jest w oczywisty sposób bardziej krzywdzące.


@Tadeusz_Radziwill: Najwyraźniej jesteś rasistą, skoro uważasz, że Murzyni są bardziej "małpowaci" niż Polacy i takie porównanie jest dla nich bardziej krzywdzące. Pomijam już fakt, że uważania Murzynów za bliższych niż Polaków małpom nie ma naukowego sensu.