•  
  K......i

  +2

  Dwie analogiczne sytuacje. Za jedną użytkownik dostaje bana, a przy drugiej takiej samej, moderacja nie widzi problemu. Mimo tego, że jest jeszcze gorsza, bo obraża przedmiot kultu religijnego. Pomimo moich zgłoszeń wpis dalej wisi:
  https://www.wykop.pl/wpis/34306631/polak-bekazkatoli-ateizm-nosaczsundajski/
  A tutaj użytkownik dostał bana:
  https://www.wykop.pl/wpis/34336869/odnosnie-afery-gdy-moderowanie-wejdzie-za-mocno-ud/

  Znieważono tutaj przedmiot czci religijnej poprzez zestawienie go z małpą, więc przypominam:

  "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

  To nie jest pierwsza sytuacja tego typu.

  pokaż spoiler #4konserwy #osiwadczenie #zalesie #gruparatowaniapoziomu #bekazpodludzi #afera

  •  

   @Koliboli: Nazwanie kogoś małpą bez kontekstu i uzasadnienia a humorystyczne wrzucenie mema z małpą polakiem i pokazanie małpiej głupoty (hipokryzji) to jednak dwie różne rzeczy.

  •  
   K......i

   0

   @Werdandi: Zestawiają sacrum z małpą. To jest znieważanie przedmiotu czci religijnej.

  •  

   @Koliboli: Twierdzenie, że obrazek obraza czyjekolwiek uczucia religijne (już pomijając to, że taki koncept jest absurdalny) jest po prostu śmieszne, nie ma bowiem tutaj przedstawienia jakiejś religijnej postaci (Jezusa, Marii czy nawet katolickiego kapłana) w postaci małpy, tylko osobę przyjmującą komunię - i to wcale nie dlatego, że tę komunię przyjmuje, a ponieważ ukazuje ludzką hipokryzję: osoba małpy najpierw obraża innych ludzi i im źle życzy, by potem z czystym sumieniem przyjąć sakrament religii, która takie zachowanie potępia.

   Ponadto na drugim obrazku (dotyczącym "inżynierów") obrazku porównuje się ludzi do małp w celu ubliżenia im w rasistowski sposób, a na pierwszym przedstawia się typowego Polaka jako popularnego "nosacza", żeby wytknąć jego hipokryzję albo typowe wady. Tak więc zgoda #bekazpodludzi - tylko kto tutaj jest podczłowiekiem?

  •  

   @Moderacja ale czemu jednych można przedstawiać jako małpy, a drugich nie? ))¯_(ツ)_/¯

   +: K......i
  •  

   @Tadeusz_Radziwill: Małpa Polak jest ok, małpa inżynier już nie. Dlaczego uważasz, że małpa nie może być inżynierem ale Polakiem już tak?

   +: K......i
  •  

   @Karbon315: Pewnie dlatego, że w pierwszym przypadku odnosimy się do koloru skóry (a pewnie też innych cech, np. inteligencji czy swoistej dzikości), a w drugim absolutnie - Polak ukazywany jest jako małpa tylko dzięki jednemu z filmów Testovirona, który, zdaje się, to zapoczątkował.

  •  
   K......i

   +2

   Twierdzenie, że obrazek obraza czyjekolwiek uczucia religijne (już pomijając to, że taki koncept jest absurdalny) jest po prostu śmieszne, nie ma bowiem tutaj przedstawienia jakiejś religijnej postaci (Jezusa, Marii czy nawet katolickiego kapłana) w postaci małpy, tylko osobę przyjmującą komunię - i to wcale nie dlatego, że tę komunię przyjmuje, a ponieważ ukazuje ludzką hipokryzję: osoba małpy najpierw obraża innych ludzi i im źle życzy, by potem z czystym sumieniem przyjąć sakrament religii, która takie zachowanie potępia.

   Ponadto na drugim obrazku (dotyczącym "inżynierów") obrazku porównuje się ludzi do małp w celu ubliżenia im w rasistowski sposób, a na pierwszym przedstawia się typowego Polaka jako popularnego "nosacza", żeby wytknąć jego hipokryzję albo typowe wady. Tak więc zgoda #bekazpodludzi - tylko kto tutaj jest podczłowiekiem?

   @Tadeusz_Radziwill: Jak ktoś wsadzi flagę polską w gówno, to też powiesz, że to nic takiego? Nie dorabiaj do tego drugiego dna i nie tłumacz mi co ten obrazek przedstawia. Nie musisz tego interpretować, bo to jest oczywiste. To o czym mówię, to pokazywanie w tym kontekście eucharystii jest znieważające. Nie wiem czego tutaj nie rozumiesz.

   A na drugim zdjęciu przedstawia się "typowego" polaka? To jest dla ciebie typowy Polak? Spadaj stąd rasisto.

   Pewnie dlatego, że w pierwszym przypadku odnosimy się do koloru skóry (a pewnie też innych cech, np. inteligencji czy swoistej dzikości), a w drugim absolutnie - Polak ukazywany jest jako małpa tylko dzięki jednemu z filmów Testovirona, który, zdaje się, to zapoczątkował.

   @Tadeusz_Radziwill: Czyli jak przedstawia się Polaka jako małpę, to jest już w porządku? Bo nie ma ciemnego koloru skóry? Jesteś rasistą.

  •  

   @Koliboli: Nie wiem, czy rozumiesz słowo rasista - w jaki sposób odniosłem się do jakiejkolwiek rasy w negatywny sposób? Masz chyba na myśli coś w rodzaju ojkofobii, lecz i tu jesteś w błędzie. Nic, w tym co napisałem, nie było subiektywne, nie było "dla mnie", a po prostu wyjaśniłem ci, co przedstawia mem (mówisz, że nie trzeba ci tłumaczyć, a swoim komentarzem pokazujesz, że nadal nie rozumiesz). Wyjmujesz małpę z kontekstu, mówiąc, że to ta sama sytuacja, że Polak - małpa i osoba o odmiennym kolorze skóry - małpa to jest jest to samo, więc ci ten kontekst wytłumaczyłem. Mem jest dla mnie nieśmieszny (choć zdecydowanie takie zachowania można zauważyć), wpis zbanowanego użytkownika żenujący - natomiast znieważenia religii tutaj po prostu nie ma, tak jak potrzeby odwoływania się do tak ordynarnych zobrazowań. Tutaj bardziej chodzi o to, że próbujesz fałszować rzeczywistość: to nie jest umieszczenie flagi w gównie, a udawanie, że ktoś nie może na nią nasrać (a może, np. lecący ptak) - tak samo tutaj. Nikt nie mówi, że katolicy to małpy, że tylko małpy przyjmują komunię, tylko że do kościoła chodzą ludzie o tak ohydnych poglądach, jak przedstawionych na obrazku, i z czystym sumieniem nazywają się katolikami, mimo że postępują niezgodnie z dogmatami swojej wiary.

   Samo nazwanie kogoś małpą, jest dużo mniej obraźliwe, niż nazwanie małpą kogoś owłosionego, o ciemnej skórze, albo notorycznie jedzącego banany (wymieniam atrybuty małpy) - dodaję i zaznaczam, żebyś mógł lepiej się temu faktowi przyjrzeć i go zrozumieć.

  •  
   K......i

   0

   po prostu wyjaśniłem ci, co przedstawia mem

   @Tadeusz_Radziwill: Nie tłumacz mi rzeczy banalnych i oczywistych, bo to jest aż żenujące i robisz z siebie człowieka niepoważnego. Skup się na tym raczej co ci napisałem i czego nie przyjmujesz do świadomości.
   Przedstawianie rzeczy świętej razem z małpą, tak jak wyżej, jest znieważające. Niezależnie od kontekstu.

   @Tadeusz_Radziwill: Przyrównywanie do małp Polaków cię nie razi, ale murzynów już tak. No, jednak zastanowiłbym się nad tym, czy aby na pewno nie jesteś rasistą.
   Ponadto używasz określenia "typowy Polak" w kontekście jakiejś małpy.

  •  

   Przyrównywanie do małp Polaków cię nie razi, ale murzynów już tak. No, jednak zastanowiłbym się nad tym, czy aby na pewno nie jesteś rasistą.
   Ponadto używasz określenia "typowy Polak" w kontekście jakiejś małpy.


   @Koliboli: weź mi może powiedz czy jeden mem używany na wypoku od kilku miesięcy stawiasz na równi z niewolnictwem i dajmy na to rzezią jakiej dopuścili się belgowie w kongu. ilu polaków zginęło przez nosacza?
   jedyny niepoważny człowiek w tym wątku to ty.

  •  
   K......i

   0

   weź mi może powiedz czy jeden mem używany na wypoku od kilku miesięcy stawiasz na równi z niewolnictwem i dajmy na to rzezią jakiej dopuścili się belgowie w kongu. ilu polaków zginęło przez nosacza?

   @Clark_Nova: Co to ma do rzeczy?

  •  

   @Koliboli: powtórzę pytanie bo zdajesz się nie rozumieć: ilu polaków zgineło przez mem z nosaczem a ilu czarnych przez przyrównywanie ich do małpy?

  •  

   @Koliboli: Używam określenia w kontekście mema. Po raz kolejny udowadniasz, że go nie rozumiesz. Nie mów mi, że jestem niepoważny, skoro zupełnie ignorujesz to, co się do ciebie mówi, twierdząc, że to oczywiste - pewnie, że oczywiste, ale nie dla ciebie najwidoczniej. Nie będę się skupiał na tym, co piszesz, bo to jest bzdura i staram ci się to wyjaśnić. Kontekst jest ważny, a mówiąc że nie po prostu się ośmieszasz. Wytłumaczyłbym ci jeszcze raz, ale mówisz, że nie trzeba. Cóż, skoro wolisz upraszczać moje słowa (chociażby te o używaniu określenia małpa wobec osób różnych kolorów skóry), to dyskusja z tobą nie ma większego sensu.

  •  
   K......i

   0

   Po raz kolejny udowadniasz, że go nie rozumiesz. Nie mów mi, że jestem niepoważny, skoro zupełnie ignorujesz to, co się do ciebie mówi, twierdząc, że to oczywiste - pewnie, że oczywiste, ale nie dla ciebie najwidoczniej.

   @Tadeusz_Radziwill: Nie bądź śmieszny.

   Nie będę się skupiał na tym, co piszesz, bo to jest bzdura i staram ci się to wyjaśnić. Kontekst jest ważny, a mówiąc że nie po prostu się ośmieszasz.

   @Tadeusz_Radziwill: Ty się ośmieszasz. Oczywistych rzeczy nie widzisz. Być możenie chcesz widzieć.

   Cóż, skoro wolisz upraszczać moje słowa (chociażby te o używaniu określenia małpa wobec osób różnych kolorów skóry), to dyskusja z tobą nie ma większego sensu.

   @Tadeusz_Radziwill: Jak je uprościłem?

  •  
   K......i

   0

   Nie będę się skupiał na tym, co piszesz, bo to jest bzdura i staram ci się to wyjaśnić.

   @Tadeusz_Radziwill: xD

  •  

   @Koliboli: "Przyrównywanie do małp Polaków cię nie razi, ale murzynów już tak" - chociażby nazywanie tego stwierdzenia tutaj rasistowskim z uwagi na to, że pozwalam obrażać Polaków, a nie pozwalam murzynów. Nie pozwalam nikogo, po prostu zauważam, że nazywanie czarnoskórego małpą jest w oczywisty sposób bardziej krzywdzące. Czego nie widzę? Mówisz, że obrazek jest krzywdzący - ja twierdzę odwrotnie i tłumaczę ci dlaczego, a ty twierdzisz, że jestem śmieszny i nie widzę, co piszesz. Widzę, tylko nie podajesz żadnych argumentów, odwracasz na dodatek kota ogonem.

  •  

   @Koliboli: Nie wiem, co jest w tym śmiesznego - powiedziałeś coś idiotycznego, nie będę kontemplował twoich wypocin, staram ci się za to wytłumaczyć, dlaczego są one pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej. "xD" - świetny argument, takim samym mógłbym podsumować cały twój pierwszy post.

  •  
   K......i

   0

   chociażby nazywanie tego stwierdzenia tutaj rasistowskim z uwagi na to, że pozwalam obrażać Polaków, a nie pozwalam murzynów. Nie pozwalam nikogo, po prostu zauważam, że nazywanie czarnoskórego małpą jest w oczywisty sposób bardziej krzywdzące. Czego nie widzę? Mówisz, że obrazek jest krzywdzący - ja twierdzę odwrotnie i tłumaczę ci dlaczego, a ty twierdzisz, że jestem śmieszny i nie widzę, co piszesz. Widzę, tylko nie podajesz żadnych argumentów, odwracasz na dodatek kota ogonem.

   @Tadeusz_Radziwill: Gdybyś to traktował na równi, to byś poparł to co piszę i twierdził, że w obu przypadkach ban się należy. Kłócisz się ze mną jednak i bronisz tego mema. Dlaczego nazywanie czarnoskórego małpą jest bardziej krzywdzące dla ciebie, niż nazywanie małpą Polaka? To jest dla mnie objaw rasizmu.
   Jak nie podaję argumentów? Jasno i wyraźnie napisałem dlaczego to jest obraźliwe. Prościej się już chyba nie da.

   Nie wiem, co jest w tym śmiesznego - powiedziałeś coś idiotycznego, nie będę kontemplował twoich wypocin, staram ci się za to wytłumaczyć, dlaczego są one pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej. "xD" - świetny argument, takim samym mógłbym podsumować cały twój pierwszy post.

   @Tadeusz_Radziwill: To nie miał być argument. Wyśmiałem Cię po prostu. To jest właśnie "konstruktywna" dyskusja:
   "Nie będę się skupiał na tym, co piszesz, bo to jest bzdura i staram ci się to wyjaśnić.". To jest przecież śmieszne.
   Od razu pokazujesz, że zamykasz się na argumenty i perspektywę drugiej osoby, i co bym nie napisał, to i tak do ciebie nie dotrze. Mogę sobie gadać równie dobrze ze ścianą.

   Bredzisz od rzeczy i ta dyskusja zmierza donikąd. Jasno i wyraźnie napisałem wyżej dlaczego to jest obraźliwe i znieważające. Żenujące to jest.

  •  

   nazywanie czarnoskórego małpą jest w oczywisty sposób bardziej krzywdzące.

   @Tadeusz_Radziwill: Najwyraźniej jesteś rasistą, skoro uważasz, że Murzyni są bardziej "małpowaci" niż Polacy i takie porównanie jest dla nich bardziej krzywdzące. Pomijam już fakt, że uważania Murzynów za bliższych niż Polaków małpom nie ma naukowego sensu.

   +: K......i
  •  

   @Tadeusz_Radziwill: polecam już kliknąć w kłódeczkę ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   K......i

   0

   @Clark_Nova: Najprościej. Jak ktoś merytorycznie rady nie daje.

  •  

   @Koliboli: ziew. przecież ty nie podejmujesz dyskusji. także elo.

  •  

   @Clark_Nova: Kliknąłem oczywiście. Kolega wyżej mówi o merytoryce, a dokładnie tak jak mówisz - nawet nie próbuje się wypowiedzieć.

  •  
   K......i

   0

   @Clark_Nova: Wykaż to na przykładach. Jak ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem i posiada choć trochę rozumu, to widzi, że już wszystko wyjaśniłem na samym początku. A jak ktoś jest idiotą, to będzie bredził od rzeczy, aby tylko jego na wierzchu było.

  •  
   K......i

   0

   @Tadeusz_Radziwill: @Clark_Nova: Trollami jesteście? Bo ja widzę tę dyskusje zupełnie inaczej. Miałkie umysły.

  •  

   @Koliboli: zadałem ci dwa pytania które zignorowałeś. więc wiesz co?

   pokaż spoiler wypierdalaj bredzić od rzeczy XD

  •  
   K......i

   0

   @Clark_Nova: Zacytuj, a nie majaczysz, jakbyś miał nadzieje, że ktoś całej dyskusji nie będzie czytał tylko ostatnie komentarze.

  •  
   K......i

   0

   @Clark_Nova: BTW. Ja zadałem tobie pytanie również i mi nie odpowiedziałeś.

Gorące dyskusje ostatnie 12h