Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie o mortgage w #uk #anglia. Jakie kroki najpierw? Mortgage advisor i decyzja o kredyt a potem dopiero szukać domu do kwoty kredytu? A potem co? Solicitor? Przerażają mnie trochę te formalności z tym związane... #porady #dom
  • 18
Na początek doradca, taki wstępny na szybko żeby sprawdzić zdolność. Jak masz już od banku decision in principle to sie Możesz rozglądać na domami i składać oferty. Jak już znajdziesz ten wymarzony, zakomvzusz negocjacje ceny to solicytorzy, którzy robią praktycznie wszytko za ciebie.
@petugh: jak masz decyzje i nie chcesz zmieniac oferty to advisor nic dla ciebie nie zrobi, ale moze moglabys dostac lepsza oferte?
Jezeli masz AIP czy jak sie to tam zwie, to szukaj domow.
Tak szczerze, to IMHO samo szukanie to wieksza sztuka niz cala ta papierologia zwiazana ze zdobyciem kredytu
@piwniczak:
@filip_k: chyba jednak bym wziela advisora... tak czy inaczej nasze aip chyba już nie będzie ważne, bo dostaliśmy to przy zakladaniu isy jakiś rok temu.
Jak wybrać advisora? Z polecenia czy to nie ma tak duzego znaczenia i wszyscy działają podobnie? Interesuje nas opcja z możliwością nadpłaty, ale jeszcze nie zaglebialam się w temat i nie wiem jak to działa. Macie może z tym jakieś doświadczenie?
Jeszcze wielu rzeczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@petugh: zazwyczaj bank wysyła swojego człowieka do survey, jeżeli nie to pewnie poinformuje o tym. Na plus że dostaniesz wyniki do ręki. Możesz też prywatnie zlecić komuś survey, koszt okolo £200 więc warto zrobić jedynie gdy jesteś na 100% pewna że to ten dom
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@petugh: bank wysyła swojego rzeczoznawce, a Ty powinnaś wynająć swojego. I te surveye za 200 to są takie bardzo pobieżne, ok jak masz kilka domów na oku ale jak już się zdecydujesz to weź lepiej pełen
@piwniczak: czyli generalnie warto? A czy jak survey wyjdzie ok i złożę oferte na dom to dopóki nie dostanę decyzji, nikt mi tego domu nie sprzatnie sprzed nosa? Jest tak jakby chwilowo zaklepany?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamsowaanon: wszystko poszło gładko. W 2.5 miesiąca od złożenia oferty odebraliśmy klucze. Teraz po 2 latach zostajemy w tym samym banku. Dostaliśmy oprocentowanie 3.69% teraz bank zaproponował 2.49% :) Mieslismy tylko problem, bo męża payslipy były pisane ręcznie i dwa banki z tego względu odrzuciły aplikacje. Gdyby nie to, to oprocentowanie byłoby niższe. Z takim wkładem na pewno będziesz miał bardzo dobre oferty. My mielismy tylko 5% depozytu :)