•  

#anonimowemirkowyznania
    Cześć. Jak zostać budowlańcem i dobrze zarobić? Pracuję sobie w pseudo korpo, jestem po hehe humanistycznym kierunku (nawet go nie ukończyłem). Jak na początek nie takie złe pieniądze ale prawdę mówiąc na studia poszedłem z braku laku, bo każdy szedł, nic ciekawego nie robiłem i tylko brzuch mi urósł.
    Miesiąc temu pomagałem w remoncie ojcu i dawno nie czułem się tak zadowolony. Nie chodzi nawet o zmęczenie bo praca fizyczna wbrew obiegowej opinii nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy, tylko o zrobienie czegoś namacalnego. Widziałem różnicę w wyremontowanym pokoju, czułem że to moje dzieło, przynajmniej po części. I chociaż to nie pomnik trwalszy niż ze spiżu - dzieło napawało mnie dumą. Czułem się... nie wiem, bardziej męski? Jestem fanem programów o wystroju wnętrz albo o remontowaniu ruder i sprzedawaniu z zyskiem na hgtv i travel. Wiem, że programy lubią koloryzować, ale da się dobrze zarobić jako budowlaniec? Czy gdzieś przyjmą do roboty ex-studenciaka? Czy czeka mnie kopanie rowów w polskiej szarej rzeczywistości i powolne staczanie się w alkoholizm czy dałoby się ogarnąć lepsze pieniądze, założyć rodzinę jak w amerykańskim śnie? Dodam, że musiałbym wszystkiego uczyć się od początku i nie za bardzo wiem jak zacząć, gdzie iść. Mam się zgłosić na jakieś kursy spawacza z Urzędu Pracy? Szukać roboty jako przydupas ekip budowlanych i zapierdalać poganiany przez Mirków i Mietków? Czy jedyna opcja to poprawa matury i składanie papierów na techniczną? Eh, żałuję, że nie poszedłem do technikum i nie zdawałem rozszerzonej matmy.
    Są jakieś ścieżki kariery bardziej namacalne? Nie wiem, stolarstwo? Nie chciałbym przymierać głodem i kiedyś założyć rodzinę ale wsparcia znikąd bo każdy mówi, że jak znalazłem pracę to powinienem się jej już trzymać ale boję się, że to się skończy palnięciem sobie w łeb. Nie wiem, czy po prostu szukam czegoś bardziej męskiego i godnego, ścieżki kariery przez którą nie gardziłbym sobą, czy chodzi właśnie o tą właśnie namacalność, jakiś cel w pracy jaką wykonuję, czy o obie rzeczy.

pokaż spoiler #praca #pracbaza #budownictwo #budowlanka #kariera #rozwojosobistyznormikami #rozwojosobisty #wygryw #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
    Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok

źródło: st3.depositphotos.com