Wpis z mikrobloga

#wiara #katolicyzm #ateizm #biblia #naukowcywiary #chrzescijanstwo

1 A po tych wydarzeniach Bóg wystawił ̶A̶b̶r̶a̶h̶a̶m̶a̶ katolika na próbę. Rzekł do niego: « ̶A̶b̶r̶a̶h̶a̶m̶i̶e̶!̶ Katoliku!» A gdy on odpowiedział: «Oto jestem» - 2 powiedział: «Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, ̶I̶z̶a̶a̶k̶a̶, idź do kraju ̶M̶o̶r̶i̶a̶ i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę».


Historia Abrahama i Izaaka wydarzyła się kilka tysięcy lat temu i była faktem. Bóg może zacząć teraz, za twojego życia, ponownie wpływać na swoich wiernych w tak bezpośredni sposób jak robił to w czasach Starego Testamentu. Ty, autentycznie wierzący w istnienie i działanie Boga możesz zostac przez niego wybrany jako osoba, która z jego rozkazu będzie musiała ofiarować jemu swoje dziecko, zabijając je.
A czy ty z rozkazu Boga złożyłbyś jemu swoje dziecko w ofierze? Czy gdyby Bóg objawił się tobie w jakikolwiek odczuwalny, realny sposób i nakazał ci wtedy zabić swoje dziecko to zrobiłbyś to?
Pobierz madridista1400 - #wiara #katolicyzm #ateizm #biblia #naukowcywiary #chrzescijanstwo
...
źródło: comment_6pgM8LieWw8an6JTwaDgbVzGND6OH6ds.jpg
  • 8
@madridista1400: ja siem tam nie znam ale ta historia ma jeszcze drugą część ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: «Abrahamie, Abrahamie!» A on rzekł: «Oto jestem». 12 [Anioł] powiedział mu: «Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna».
@kukunio: Mam dzisiaj wolne po 6 dniach fizycznej pracy. 7 dnia odpoczywam grając w pokera i filozofując. Rozmyslania nad trudnymi moralnymi impasami to moje hobby. Przegrałem cały dziesiejszy budzet na pokera. Więc zostało juz tylko filozofowanie.