Wpis z mikrobloga

@Vereor: co robiłeś z tą wołowina? Bo steka się raczej nie przyprawia, ewentualnie już po zrobieniu można trochę. Ale marynata to już w ogóle nie ma nic wspólnego ze stekiem.

Tak czy inaczej w kwestii solenia wołowiny są dwa podejścia. Jedno to solenie tuż przed obróbką lub nawet po. Drugie to na zasadzie marynowania czyli np dobę wcześniej. W przypadku pośrednim przejmujesz solidna podeszwę od buta. ( ͡° ͜ʖ
@AleToNieJa: #!$%@?, mało wiesz. Też pracowałem na kuchni m.in. jako grillowy ładnych parę lat i dodanie soli nie miało żadnego znaczenia. Sprawdzane smażenie bez soli i z solą. Wszystko zależy od jakości mięsa. I wysokiej temperatury na patelni/grillu. I umiejętności wysmażenia mięsa. A nawet temperatury surowego mięsa.
Wołowina w Polsce jest beznadziejna. Chyba, że się kupi sezonowanego steka za 40 zł.
@cuoco: Dobrze wiedzieć że mało wiem skoro po takim czasie nie miałam żadnej skargi na mięso robiąc po 20 roznych steków dziennie ;) I o dziwo dlaczego często nawet tu są skargi na twarde mięso gdy randomowe osoby zrobią marynaty z solą? Wiem że mięso wołowe w Polsce lepszej jakosci jest ciężko dostać aczkolwiek jestem ciekawa jak tobie to wychodzi skoro już ponoć wszystko wiesz( ͡° ͜ʖ ͡°
@AleToNieJa: w legitnej restauracji to się robi 20 steków w godzinę a Ty mi tu mowisz o 20 stekach dziennie i widać że to dla Ciebie sukces xDDDD to tylko potwierdza, że mało wiesz.

Zreszta, kto kupuje steka w marynacie? xD sól dodana przed smażeniem czy w trakcie smażenia nie ma wpływu na twardość, sprawdź sobie.
@Merkowsky: Kup sobie kawałek taki jaki lubisz, ja lubię rostbef. Odetnij tą białą skórę. Ściągnij sobie aplikację Kitchen Stories tam jest filmik "How to cook perfect steak". Z tego co pamiętam to 15 minut w 60 stopniach w piekarniku przed smażeniem (ogrzewanie mięsa). Patelnia na pełen ogień, ma się aż dymić. Możesz ręcznikiem papierowym przetrzeć patelnię minimalną ilością oleju (przed rozgrzewaniem patelni). Pieprz przed, sól ja daję przed ale możesz dać