Wpis z mikrobloga

Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
-----------------------
Wiosna 851, trzecie obrady Małej Rady Hjallbrekki
-----------------------
Elendig otworzył drzwi do swojej małej chaty i przyjaznym gestem zaprosił do środka Jarla i członków rady.
- Nikogo nie wpuszczaj - rzekł do strażnika, po czym zamknął drzwi i wskazał przybyłym krzesła rozstawione dookoła okrągłego stołu, na którym stało kilka butelek cebulowego wywaru oraz koszyk jabłek.
- Częstujcie się, nie ma tego co prawda za wiele, ale kompletnie zapomniałem, że będę miał dzisiaj gości. Także od czego zaczniemy?

@lacuna @ridcully @Akumulat @Diamond-kun @Awerege @Queltas @TynkarzCzwartejSciany
  • 45
Hjalmar Biały Kieł - rzemieslnik

Sprawy do obadania:

1) Kwestia nowego Króla i sytuacji liczbowej Fridmunda Vestarssona

Musimy rozpatrzeć ilość wojsk/sojuszników nowego króla i spróbować podważyć jego pozycję.

2) Kwestia określenia kierunków nowych wypraw

Wyprawy w kierunku kraju anglosaskiego/słowianie/wschodnie brzegi Bałtyku.

3) Sprawa kultu Lokiego i powiązanych z tym osób w Lakunvik

Wysłanie ludzi niepowiązanych z budową incognito i znalezienie informacji o kulcie Lokiego i magii - to oraz oblrzymi to nasz
@ridcully: Kwestia fortyfikacji - nie będą one konieczne, jeśli nie będziemy kierować się chęcią zdobycia władzy. Jeśli uznamy nowego króla, to możemy skierować swoje starania w kierunkach bardziej rozwojowych.
Horund Niejasny Język - rzemieślnik

7) Sprawa ciągłych krzykaczy, nie mają za grosz szacunku

Pozwolicie, że się odezwę:

ad 1) Ci królowi posłańcy wyglądają dziwnie jak na posłańców króla. Dużo zależy jakimi siłami dysponuje król. Ogólnie myślę, że zjednoczenie plemion i osad Skandynawii to dobry pomysł. A poza tym król będzie daleko to będziemy i tak mogli robić co chcemy, a jego w tym czasie możemy wybadać i ewentualnie zdetronizować w prosty
Slothi - zarządca wioski radny

Najchętniej to bym o Valerie całkowicie już zapomniał, o tych magach i antymagach.

Kult Lokiego nie ma teraz zbyt dużego priorytetu.

Wioska nie jest w najlepszym stanie, szczególnie kowale się #!$%@?ą.

Co do wypraw, proponowałbym te bezpieczniejsze opcje, jak narazie związku z przeorganizowaniem władzy i tych akcjach z magami w wiosce jest niezły rozgardiasz, by móc sobie pozwolić na dalekie eskapady musimy mieć bezpieczne tyły, to jest
@Queltas: @lacuna Przede wszystkim to ten nowy król jest jakimś dziedzicem i rzeczywiście ma jakieś tam prawo do tronu czy to raczej wygląda tak "jestem królem i mogę jeździć na waszych garbach"? Jeśli to drugie, to trzeba wysłać grupy posłańców i poinformować ich o wyborze króla spośród nadesłanych zgłoszeń i wybór przez posłów na specjalnym zgromadzeniu i tam wybrać władcę.
Horund Niejasny Język - rzemieślnik:


Mądrze prawisz, jeżeli ma jakieś roszczenia do tronu ze względu na krew to już prędzej, tylko musi udowodnić rodowód. Jeżeli nie to bym go poparł jedynie gdyby był silny i mądry
Horund Niejasny Język - rzemieślnik:


@ridcully: Jarlu, gdy nie było Valerie to nasi wojownicy walczyli z olbrzymami i wygrali, pomimo dużych strat, myslę, że to by zapaliło ich do walki jeszcze bardziej. Odkąd się dowiedzieliśmy, że jakaś poganka nagle ma "moc" "odczarowania" "olbrzymów" to w naszych braci wstąpił jakiś strach i każdy ma pełne portki gdy mówi o tych olbrzymach, zamiast zaufać Odynowi i ćwiczyć tak mocno, żeby ich przewyższyć.

Dodatkowo
Elendig Kodransson

Jeśli będzie podsłuchiwał to obetnę mu uszy - powiedział a z jego wyrazu twarzy nie można było stwierdzić czy żartował czy mówił poważnie.
Swoją drogą to nieźle się wstrzeliłem z pomysłem wzmocnienia obrony, prawda Jarlu? Ale do rzeczy bo czasu nie ma.

1) jarl Bjorn z Lakunvik a to ciekawe jeśli to nie zbieżność imion to nasz kapłan z którym kiedyś mieliśmy do czynienia zastąpił jarla Dalvika, a także władcy
@Awerege:
1 Nic nie wiem o tym nowym królu, ale jeżeli faktycznie ma tak duże poparcie, to musimy się z nim liczyć. Być może korzystniej będzie do niego dołączyć, dopóki nie zawiąże się jakaś opozycja wobec niego i dopóki nie uporamy się z naszymi własnymi problemami.
2 O kierunkach wypraw decydują nawigatorzy. Do tej pory forsowałem kierunek zachodni, obecnie uważam, że w Hjalbrekce dzieje się zbyt wiele i powinniśmy ostrożnie szafować
Horund Niejasny Język - RRR

A tak w ogóle sobie przypomniałem, że Valerie coś mówiła, że olbrzymi żeby otrzymać siłę to muszę użyć krwi silnych osób, silnych nie ma nie wiadomo ile, więc ich zasoby muszą być ograniczone. Dodatkowo, jeżeli zwiążemy silnych ze sobą to będzie nas więcej przeciwko im
@Queltas: Tak, było coś na ten temat mówione... zaraz zaraz! Pamiętacie te wydarzenia ze świątynią z Lakunvik? Tamci kapłani chcieli ofiare z najsilniejszego z tych co to tam się wybrali, a niedługo potem, żeby walczyć z naszymi osadzonymi, pojawili się z... nie wiem skąd, i chcieli walczyć z naszymi. Chyba zaczyna się to jakoś łączyć.