Wpis z mikrobloga

@ShpxLbh: o tej porze roku w naszej strefie klimatycznej prognozowanie pogody na dłużej niż 12 godzin, to wróżenie z fusów. Układy ośrodków wysokiego i niskiego ciśnienia i "chmurki" wskazują, że ośrodek niżowy znad Beneluksu wraz z zaznaczonymi przeze nie na zielono strefami opadów przesunie się pod wpływem wyżu znad Ukrainy w kierunku Szwecji i Finlandii, przez co w całej Polsce nie powinno padać.
Pobierz dominowiak - @ShpxLbh: o tej porze roku w naszej strefie klimatycznej prognozowanie p...
źródło: comment_yNejbF05nMm2KJSipljX2X9YLkLiZTma.jpg
@dominowiak: to to wiem że loteria, ale właśnie oczekiwałem takiej lepszej odpowiedzi niż sam wiem ;) czyli tamten układ wyżowy jest większy jeśli się to nie zmieni to wypchnie lub zahamuje
@ShpxLbh: najbardziej powinien interesować pas południkowo ułożonego pasa zachmurzenia widocznego na załączonej grafice. Jest to front chłodny, który z każdą godziną zbliża się do Polski, zaś w godzinach wieczornych i nocnych obejmie Polskę zachodnią przynosząc rozproszone opady deszczu i kilka przypadków słabych burz (największy rozwój na terenie Niemiec). Front ten będzie przemieszczał się w nocy z pon na wt i następnego dnia wypcha gorącą masę powietrza poza granice naszego kraju przynosząc