Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu szukam sprzętu, który będzie nowym kompanem w jeździe na #szosa i będzie posiadał funkcje:
licznika, pulsometru i nawigacji.
Akcje typu: obsługa stravy, zaawansowane opcje treningowe -> byłoby miło, ale na moje januszowe potrzeby chyba nie jest to konieczne. Januszowe potrzeby czyli <1000 km miesięcznie, brak miernika mocy w pedałach i ogólnie luźne podejście do jazdy)
Sprzęt chciałbym używać również (czasem) do biegania oraz w zimie do trenażera, który zamierzam sobie sprawić.

Do tej pory radziłem sobie telefonem ze stravą i/lub starym Garminem Forerunnerem, ale ze względu na to, że Garmin skończył swój żywot, a telefon mnie denerwuje (1000 powiadomień, kwestie baterii) chce mieć coś nowego.

Wstępny research oczywiście poszedł chyba w złą stronę, bo myślę nad Fenixem 5 lub Edge 520 w Bundlu...
  • 14
Sprzęt chciałbym używać również (czasem) do biegania oraz w zimie do trenażera


@kebobi: chyba w dobrą stronę patrzysz, polar m430, jakiś tomtom spark 3 czy zegarki Lezyne lub wspomniany fenix
@kebobi: fenix 3, bo w twoim wypadku 5 to przerost forny nad trescia. Natomiast o ile do biegania i na rower outdoor pulsometr w nadgarstku bedzie ok.
O tyle na trenazer (tu zalezy jaki trenazer, ale jesli cos zaawansowanego i smartl) jakbys chcial w jakims zwifcie czy innych apkach smigac, to przydalby sie pulsometr napiersiowy po ant+. Bo, z zegarka tych danych live nie przetransmitujesz.

Ewentualnie jakis inny zegarek, jak wyzej
Czy jest ktoś zorientowane czy w zegarkach garmina są opcje 2 profili rowerowych ? Zakładam, że mam czujnik kadencji prędkości w rowerze szosowym i MTB.
@PurpleHaze: Dzięki!
Jedyne co, to dość istotna jest dla mnie funkcja wgrania trasy i następnie nawigacja po mapie - z tego co wiem F3 ma tylko ślad, stąd zacząlem zastanawiać się nad urządzeniem "rowerowym" czyi w tym wypadku Edge 520
@kebobi sam niedawno szukałem liczydla. Kupiłem wahoo bolta, nie żałuję. Przeżył nawet już jedno "kuku" o którym niedawno pisałem. Brałem go w bundlu z miernika mi. Jedna rzecz jak na razie mnie zastanawia - przy planowaniu trasy odwraca mi końce, nie wiem czemu tak się dzieje bo robiłem to dwa razy więc może to mój błąd..
@DrPur: @hodakhodak: @Piotr--K: @PurpleHaze:

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi!
Po nocnym przeszukiwaniu internetu postawiłem na wahoo bolt w bundlu. Zdecydowała łatwa obsługa i elementy nawigcyjne, na których mi zależało.
Dodatkowo podoba mi się "otwartość" na trenażer, który planuję na zimę zakupić.
Wersja w bundlu, ponieważ chcę wykorzystywać pas HR do biegania (nie znalazłem nigdzie informacji czy ktoś wahoo używa do biegania).

Na początku byłem przekonany, że wyląduję z