Wpis z mikrobloga

#redpill trochę a dla niektórych zdeeeecydowanie na wyrost. Ale jednak.

Dziś rano, do śniadania oglądam tv. Oczywiście na każdym kanale informacyjnym mówią o naszych genialnych sportowcach, więc celebrujmy :) OK. I teraz główna część programu. Prezenterka tvn24 mówi:

- "To teraz zacznijmy od KOBIET" - i tu dość mocny akcent, prawdopodobnie nieświadomy, akcent na dokładnie to słowo.

I właśnie to mnie wyrwało z letargu z kanapką w gębie. W większości prezenter telewizyjny, po prostu facet by użył słowa "naszych ZAWODNICZEK" bo przecież nie raz słyszałem to słowo z ich ust. Wpierw by była podkreślona profesja a dopiero potem płeć natomiast prezenterka użyła tego słowa jakby było ważniejsze to że one są kobietami aniżeli od tego że cokolwiek osiągnęły. Co prawda niejeden prezenter też by użył podobnego zwrotu ale raczej w stylu "nasze wspaniałe kobiety" na zasadzie chwalenia i podziwiania ich, natomiast prezenterka użyła tego słowa niczym wytrych że kobieta, kobieta, kobieta, najważniejsza jest kobieta. I nawet nie wnoszę tego jako zarzutu wobec prezenterki bo uważam że zrobiła to nieświadomie, bezwiednie po prostu w wyniku lekkiego sprania mózgu polityczną poprawnością i różnymi tego ekstrapolacjami (które to ekstrapolacje wcale poprawne nie są ale tego przecież nie wolno poruszać xD)

Tyle i tylko tyle. Po prostu jedna z tych małych, drobnych, maluczkich, ledwo zauważalnych, mrówczych cegiełek, które ze szklanego ekranu i innych mediów mają kształtować nasz światopogląd tak byśmy świadomie nawet tego nie zauważali. A pracownicy mediów są tak naprawdę bezmyślnych narzędziem kształtowania tego światopoglądu że sami tego nawet nie zauważają.

#redpill #mgtow nie wiem jakie są lepsze tagi oprócz tych dwóch
#feminizm ?
  • 3
@xaliemorph: Zwróciłeś na to uwagę bo czytasz o redpillowcach. Jak zakochasz się w rudej Anii. To coraz częściej będziesz słyszał w mediach i w życiu realnym to imię które wcześniej nie robiło na Tobie wrażenia. Tak samo jak z oddali zobaczysz rudowłosą dziewczynę na mieście, to będziesz myślał że to "twoja" Ania.

Dla mnie akcentowanie "kobieta, kobieta, kobieta" to oznaka słabości. Podświadomy kompleks niższości płci. Dlatego określenie podziału "mężczyźni i kobiety"
@kopalina: Masz trochę racji ale powiem że jakoś szczególnie nie czytam o redpillowcach, jedynie to co wypłynęło na główną wykopu. W ogóle nie siedzę w tym tagu i go poznałem właśnie z jakiegoś wykopu na głównej i tak zostało. I co z tego? No nic. Bo znakomitą większość obserwacji już dawno miałem odhaczoną z własnego doświadczenia, zanim wiedziałem co to redpill czy przed chwilą wyszukane mgtow. Ale cieszę się że są