Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie wciąż piszą, że większość prac zostanie zastąpiona przez roboty? Przecież robotyzacja trwa już od kilkudziesięciu lat i w krajach wysoko rozwiniętych (Niemcy, UK, Japonia, USA) osiągnęła prawie maksymalny stopień, a mimo to statystyki bezrobocia należą do jednych z najniższych w historii.

#praca #pracbaza #polska #gospodarka #swiat #europa
  • 17
Dlaczego ludzie wciąż piszą, że większość prac zostanie zastąpiona przez roboty?


@Ignacy_Loyola: Bo tak będzie np. z branżą finansową nie potrzeba będzie setki tysięcy osób (sprzedawców, informatyków, menadżerów) po to by ktoś chciał kupić usługę...

Blockchain i firmy typu revolut są takim czarnym łabędziem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ignacy_Loyola: Robotyka się rozwija i urządzenia będą w stanie zastępować ludzi na takich stanowiskach jakie do tej pory były dla nich nieosiągalne że względu na np. brak powtarzalności, losowo rozrzucone elementy, zbyt mały obszar roboczy itd. W warunkach laboratoryjnych to wszystko już dawno działa, ale było zbyt drogie do masowego wdrażania. Stosunkowo niedawno (3-4 lata) na rynek weszły roboty do prac precyzyjnych (niemal "ręcznych"), które nie wymagają strefy bezpiecznej pracy (ABB
Bo tak będzie np. z branżą finansową nie potrzeba będzie setki tysięcy osób (sprzedawców, informatyków, menadżerów) po to by ktoś chciał kupić usługę...


@Kamil_C: Na jakiej podstawie to piszesz? Wiesz, że branża informatyczna i finansowa ma największe braki w specjalistach?
@Ignacy_Loyola: powiem o tak bo może nie zrozumiałeś
Po co mam iść do banku albo ubezpieczyciela jak mogę załatwić to przez internet? Tak samo z Telcomem
Po co mam iść do salony Play, Orange, czy Plusa jak mogę przeniesć numer do Virgin Mobile który ma owiele lepsze warunki i nie nie opłaca ani jednego salonu przesto oferuję owiele lepsze warunki. Rozumiesz o co mi chodzi?
Co do brakach w branży finansowej?
@Ignacy_Loyola: Bo to homo wykopusy. Mylą automatyzację z robotyzacją. Stopień tego drugiego już dawno określiła Toyota i powyżej 33% ten interes przestaje się spinać i można robić tylko na pokaz do filmików które trafiają na vikop i nakręcają homo wykopusy dalej.
@Ignacy_Loyola:

Do niedawna na zaprojektowanie i produkcję robota przemysłowego mogli sobie pozwolić tylko najwięksi, przez co roboty były drogie. Obecnie wraz z upowszechnianiem się technologii (CAD, CNC, druk 3D) rośnie na tym rynku konkurencja i roboty tanieją.

Druga sprawa to taka że w ciągu ostatnich kilku lat mocno poszła do przodu technologia rozpoznawania obrazu i czujników laserowych i dzięki niej roboty mogą wykonać coraz większą ilość prac.

Tylko że to jest
Po co mam iść do banku albo ubezpieczyciela jak mogę załatwić to przez internet? Tak samo z Telcomem


@Kamil_C: Ale wiesz czym w ogóle zajmuje się branża finansowa albo ubezpieczeniowa?

Co do brakach w branży finansowej?


@Kamil_C: Prawie każdego od księgowych po kontrolerów.

Ile jest studentów po finansach?


@Kamil_C: Patrząc na potrzeby rynku, nadal za mało.
Prawie każdego od księgowych po kontrolerów.


@Ignacy_Loyola: to widzisz ja jakoś nie widzę żadnych ofert po finansach a do big4 szczególnie do centrum usług wspólnych biorą każdego kto zna angielski i jest na tyle głupi żeby nie wiedzieć do jakiego kołchozu się pakuje byle mieć wpis w cv i zarabiać mniej niż w biedronce xD ale delojt albo pwc
Prawie każdego


@Ignacy_Loyola: no własnie klepacze excela zarabiają minimum wiem bo w Rzeszowie jest SSC Deloite i zarabiają 1500 zł - 1600 zł w nienormowalnym czasie pracy z DARMOWYMI NADGODZINAMI ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mirage-m że robią coś wielkiego. W taki sam sposób cdprojekt rucha w dupe dzieciaki w gamedavie ale to już robie offtop
@Ignacy_Loyola: W innych kręgach się obracamy każdy widzi co chce widzieć.
Z finansów jakie masz ścieżki rozwoju opócz Biegłego Rewidenta i Dyrektora finansowego?
Zarządzanie strategiczne to też finanse czy zarządzanie?